Czy 10 czerwca padnie rekord Polski w treningu boksu online?

– Pokażmy jak liczna i silna jest drużyna polskiego pięściarstwa olimpijskiego. W środę, 10 czerwca w Ogólnopolskim Dniu Boksu Olimpijskiego, pod hasłem Suzuki Boxing Challenge, podjęta zostanie próba ustanowienia rekordu Polski w treningu online – mówi Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego.

Boks olimpijski powraca w czasie pandemii koronawirusa, która na wiele tygodni wstrzymała organizację treningów, zgrupowań i turniejów. Już 10 czerwca zawodniczki i zawodnicy, w różnym wieku, z całego kraju wezmą udział w wyjątkowych obchodach pięściarskiego święta.

– Wielkimi krokami zbliża się nasze święto – Ogólnopolski Dzień Boksu Olimpijskiego. Jak co roku zachęcam do czynnego udziału poprzez organizację treningów pokazowych, medialnych oraz plenerowych. Jednocześnie w tym roku, mając na uwadze panującą sytuacją spowodowaną koronawirusem, mamy dla Was coś zupełnie nowatorskiego i oryginalnego – mówi szef PZB.

Grzegorz Nowaczek wyjaśnił, że z inicjatywy Akademia Walki prowadzonej przez Sebastiana i Pawła Skrzeczów, 10 czerwca pod hasłem Suzuki Boxing Challenge podjęta zostanie w Warszawie próba ustanowienia rekordu Polski w liczbie osób uczestniczących w treningu online. Zajęcia poprowadzą m.in. szkoleniowcy reprezentacji Polski, a razem z nimi trenować będzie cała bokserska Polska.

– Pokażmy jak liczna i silna jest drużyna polskiego pięściarstwa olimpijskiego. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w projekcie łączącym Biało-Czerwone pięściarstwo. Szczegóły opublikujemy w najbliższym czasie w osobnym poście – dodał prezes polskiego boksu.

Firma Suzuki Motor Poland ściśle współpracuje z Polskim Związkiem Bokserskim m.in. przy organizacji wydarzeń pięściarskich, wspomaga również kadrowiczów poprzez stypendia sportowe.

Źródło: materiały prasowe

- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ