Kluby fitness nieco wcześniej

Na dzisiejszej konferencji prasowej Premier ogłosił zaktualizowany harmonogram łagodzenia obostrzeń i odrażania poszczególnych branż. W tym także branży fitness. Kluby fitness mogą ruszyć nieco wcześniej.

Jak informuje kancelaria premiera, dane epidemiczne w ostatnim czasie są zadowalające. Spada liczba zakażeń COVID-19 oraz osób przebywających w szpitalach. Obecna sytuacja pozwala na powolne odmrażanie gospodarki i powrót do normalności. Pod koniec kwietnia rząd przedstawił harmonogram łagodzenia obostrzeń. Dziś harmonogram ów został zaktualizowany.

Od 15 maja

Od soboty 15 maja br. zniesiony będzie obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Bez zmian pozostanie obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w transporcie zbiorowym, w sklepach, w kościele, w kinie czy teatrze. W sobotę ruszy także gastronomia na świeżym powietrzu. Będzie obowiązywał dystans między stolikami (zajęty może być co drugi stolik, odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m – chyba że między nimi znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika). Ruszą także kina, teatry, opery i filharmonie na świeżym powietrzu. Warunek: maks. 50-procentowe obłożenie. Mogą również wznowić działalność obiekty sportowe na świeżym powietrzu – maks. 25 proc. publiczności
zajęcia i wydarzenia sportowe poza obiektami sportowymi – limit 150 osób.

Od 21 maja

Od 21 maja do działalności wraca kultura w pomieszczeniach zamkniętych – kina, projekcje filmowe, teatry, opery, filharmonie. Wszystko przy obłożeniu 50% i z zachowaniem reżimu sanitarnego (m.in. dystans, dezynfekcja rąk, maseczki, uczestnicy nie mogą spożywać napojów lub posiłków). Wtedy też wznowią działalność domy i ośrodki kultury, świetlice, działalność edukacyjna i animacyjna prowadzone przez instytucje kultury w pomieszczeniach (z zachowaniem reżimu sanitarnego).  Wystartują też ponownie parki rozrywki na świeżym powietrzu (przy obłożeniu 50 proc.).

Kluby z powrotem od 28 maja

28 maja przyjdzie pora na restart gastronomii w lokalach zamkniętych, przy maks. 50 proc. obłożeniu. Będą mogły się też odbywać imprezy okolicznościowe w lokalach (m.in. wesela i komunie) dla maks. 50 osób (do limitu nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19). 28 maja to też planowany termin powrotu sportu w krytych obiektach oraz basenów dla wszystkich. Warunki: 50 proc. obłożenia obiektu (dot. również publiczności, zajęte co drugie miejsce na widowni). Będą się mogły też odbywać zajęcia i wydarzenia sportowe poza obiektami sportowymi z limitem do 250 osób.

28 maja, a nie jak zapowiadano wcześniej 29 maja, do pracy wrócą siłownie, kluby fitness i solaria. Warunkiem jest stosowanie się limitu 1 osoba na 15 m2 oraz praca w reżimie sanitarnym.

Źródło: gov.pl
Fot. Wokandapix/Pixabay

 

- REKLAMA -