Czy GO SPORT zmieni właściciela?

Firma Sportmaster Operations Pte. Ltd z siedzibą w Singapurze złożyła wniosek do UOKiK w sprawie przejęcia kontroli nad Go Sport Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

Jak czytamy w komunikacie UOKiK, zgłaszana koncentracja będzie polegała na przejęciu przez Sportmaster Operations Pte. Ltd wyłącznej kontroli nad Go Sport Polska sp. z o.o. w drodze nabycia 100% udziałów w kapitale zakładowym i głosów na zgromadzeniu wspólników tej spółki.

Sportmaster Operations jest częścią grupy kapitałowej Sportmaster, która prowadzi działalność w zakresie sprzedaży detalicznej i dystrybucji artykułów sportowych w Europie Wschodniej i Azji. Działalność Grupy Sportmaster jest prowadzona głównie w Rosji, Białorusi, Ukrainie, Kazachstanie i w Chinach. Sportmaster to blisko 200 milionów klientów rocznie i 510 sklepów w 5 krajach.

Go Sport Polska prowadzi 33 sklepy detaliczne w 16 miastach w Polsce, oferując klientom szeroki wybór artykułów sportowych i sprzętu turystycznego. Go Sport Polska należy do Groupe Go Sport – międzynarodowego operatora sportowych sklepów detalicznych we Francji i ponad 20 innych krajach. Spółką ostatecznie dominującą w ramach grupy jest Euris SAS.

Źródło: materiały prasowe
Fot. Gregor/ pixaby

- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ