Kluby fitness: Najwięcej członków w historii

W 2021 r. ponad jedna piąta Amerykanów była członkami klubu fitness lub klientem studia treningu. Stanowi to liczbę 66,5 mln konsumentów w wieku 6 lat i starszych. Najnowsze dane pokazują wzrost o 3,8% w ciągu ostatnich dwóch lat.

– Jest to wyraźny dowód na to, jak mocne są fundamenty branży fitness i jej znaczenie dla społeczeństwa. Wzrost liczby członków nastąpił pomimo zamknięcia klubów, nałożenia surowych ograniczeń związanych z pandemią oraz gwałtownego rozwoju oferty cyfrowej

– powiedziała Liz Clark, prezes i dyrektor generalny IHRSA.

Najwięcej klientów w historii

Porównanie z sytuacją sprzed roku nie jest w tym momencie miarodajne, jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę klubów fitness, które zostały zmuszone do zamknięcia oraz konieczność zamknięcia mieszkańców w ich domach. Wzrasta ogólny odsetek osób korzystających z co najmniej jednego klubu fitness lub studia treningu, osiągając najwyższy wynik w historii – 27% populacji.

Średnia frekwencja znacznie się zmniejszyła, co mogło to być spowodowane m.in.

  • ograniczonym dostępem do obiektów,
  • tymczasowym zamknięciem ich z powodu pandemii,
  • pracą hybrydową,
  • oczekiwaniem na dostępność szczepionek/ ograniczeniami w korzystaniu z nich
  • zawężoną ofertą klubów.

Pomimo wyzwań związanych z COVID-19, ostatnie dane wskazują, że 21,8% społeczeństwa należy do klubu lub jest klientem studia treningu. To najlepszy wynik w historii branży w USA. Wizyty w obiektach fitness ogółem w tym okresie gwałtownie spadły z 6,7 mld w 2019 roku do 4,5 mld w 2021 roku. Podobnie, średnia liczba rocznych wizyt w klubach przypadająca na jedną osobę zmniejszyła się ze 109 do 72. Wszelkie wnioski jednak mogą być przedwczesne, ponieważ może to być bezpośrednio skorelowane z czynnikami, na które zwrócono uwagę wcześniej. W przyszłym roku będzie można ocenić sytuację bardziej jednoznacznie.

Badanie przeprowadzone na zlecenie IHRSA pokazało,  że całkowita liczba klientów – członków i tych, którzy nimi nie są – wzrosła o 2,1% podczas pandemii. Jednak w ciągu ostatnich dwóch lat liczba wizyt w obiektach spadła o prawie jedną trzecią.

Pełniejszy raport IHRSA za rok 2022 zostanie opublikowany jesienią. Latem tego roku IHRSA opublikuje swój Raport Globalny za rok 2022.

Źródło: materiały prasowe
Fot. Craig Lovelidge/ Unsplash

Przeczytaj też Benefit Systems po pierwszym kwartale

- REKLAMA -