FIBO 2020 stawia na wellness i zdrowie

FIBO to bez wątpienia najważniejsza impreza branżowa w Europie. To tam można zobaczyć, co jest modne w świecie fitnessu i treningu, w co warto zainwestować w klubie, czym można ściągnąć nowych klientów. W dniach 2–5 kwietnia 2020 roku w Kolonii po raz kolejny spotka się blisko 1100 wystawców z ponad 140 krajów świata, żeby podczas targów FIBO zaprezentować najnowsze trendy na rynku fitness.

Wellness jako styl życia
– Wellness przestaje być jedynie uzupełnieniem oferty klubów fitness – uważa Silke
Frank, Event Direktor FIBO. – Wellness to sposób na życie, to aktywność fizyczna,
odżywianie, relaks, ale także społeczność, w której funkcjonujemy. Wellness to kierunek,
w którym podąża branża fitness. Również zdaniem Yvana Miklina, prezesa
firmy konsultingowej Aquila, fitness i wellness powinny jeszcze bardziej się uzupełniać
i razem funkcjonować. – Mimo że ruch to zdrowie, za bardzo skoncentrowaliśmy
naszą uwagę na aspekcie aktywności w fitnessie. Zapomnieliśmy o regeneracji i relaksie, a to jak odpoczywamy, jak o siebie dbamy, decyduje także o naszej sprawności fizycznej. Nie możemy funkcjonować dobrze bez dbałości o nasz well-being – dodaje Miklin.

Okazuje się, że wellness to bardzo ważne słowo w słowniku millenialsów i pokolenia Z. Dlatego nie można przejść obojętnie obok tego trendu – uważa Lutz Hertel, przewodniczący Niemieckiego Związku Wellness. Stąd także zainteresowanie tematem przez targi FIBO. Hala 8 podczas tegorocznej imprezy zamieni się w raj wellness, gdzie zaprezentują się najważniejsi gracze tego segmentu rynku.

W hali powstanie również Wellness Competence Center, gdzie na zwiedzających czekać będą eksperci branży. W hali poświęconej wellnessowi będzie można również zrelaksować się w strefie Body & Mind, w programie której m.in. medytacje oraz joga.

Zdrowie i trening
Hala nr 8 to także miejsce, w którym w centrum uwagi będzie zdrowy trening. Zdrowie zaczyna być tematem nr 1 w branży fitness. – Zmiany w sposobie myślenia o fitnessie, o aktywności fizycznej generalnie, stwarzają duże pole do współdziałania wielu
branż i to na wielu poziomach. Chcemy, żeby na FIBO także było to widoczne i żeby u nas była okazja do poszukiwań w tym zakresie – mówi Silke Frank.

W ramach strefy Health & Training organizatorzy targów zaproponują wiele wykładów oraz praktycznych warsztatów dla osób zainteresowanych profilaktyką, rehabilitacją i terapią. W hali nr 8 zaprezentuje się także profesjonalny sprzęt treningowy z certyfikatem
medycznym.

Kongres FIBO
W tym roku po raz pierwszy targom będzie towarzyszył trzydniowy FIBO Congress. Organizatorzy zapowiadają bogaty program wykładów – planowanych jest ponad 80 wystąpień! Tematy, na których skupią się prelegenci, to m.in.: trening, odżywianie, mentalny
fitness, zarządzanie, EMS, fizjoterapia. Więcej informacji oraz rejestracja na www.fibo.com

Źródło: opracowano na podstawie informacji prasowej
Fot. FIBO

- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ