Dubai Fitness Challenge

Dubai Fitness Challenge (DFC), najbardziej znana impreza fitness pod patronatem Jego Wysokości Szejka Hamdana ibn Muhammada ibn Raszida Al Maktuma, księcia i następcy tronu Dubaju oraz Przewodniczącego Rady Wykonawczej Emiratu Dubaju, w zeszłym roku odbyła się po raz pierwszy, a w tym powraca z jeszcze bogatszym programem. Festiwal potrwa 30 dni (od 19 października do 17 listopada 2018), obfitujących w wydarzenia organizowane w różnych częściach miasta, dostępne dla wszystkich mieszkańców.

Pierwsza edycja DFC 2017 wywołała entuzjazm zarówno wśród przedstawicieli sektora publicznego, jak i prywatnego. Ubiegłoroczne wydarzenie zachęciło 786 000 mieszkańców miasta (w każdym wieku i o różnej kondycji), by codziennie poświęcali 30 minut na aktywność fizyczną. W tym roku Dubaj kontynuuje swoją misję, aby zyskać reputację najbardziej aktywnego miasta na świecie. Celem Festiwalu jest zaangażowanie miliona uczestników poprzez: zachęcenie ich do większej aktywności fizycznej na co dzień, wzięcia udziału w darmowych imprezach i wydarzeniach sportowych oraz w popularnych weekendowych maratonach fitnessu, organizowanych w „wioskach fitness” zlokalizowanych w różnych częściach miasta.

Trwający od 19 października do 17 listopada Dubai Fitness Challenge to jedyna na świecie impreza, która łączy wiele rodzajów aktywności fizycznej, angażując w to całe miasto. Podczas DFC można spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych – od spacerów, gier zespołowych, paddle-boardingu, intensywnych treningów fitness i zajęć grupowych po piłkę nożną, jogę, jazdę na rowerze i wiele innych. W tym roku DFC skierowane jest do wszystkich mieszkańców miasta: przygotowano jeszcze więcej atrakcji, w których wezmą udział osoby w różnym wieku i o różnym stopniu sprawności fizycznej. DFC 2018 to nie tylko czas by odkrywać swoje mocne strony oraz wspólnie przeżywać uniesienia i radości. To także okazja, do poznania nowych sposobów na poprawę własnej kondycji i do uczestnictwa w rozmaitych dyscyplinach sportowych i programach ćwiczeń.

Więcej informacji:
www.dubaifitnesschallenge.com

Źródło: materiały prasowe Dubai Fitness Challenge

 

- REKLAMA -