Jak inflacja wpływa na aktywność fizyczną?

Aktywność fizyczna a inflacja na szczęście bez związku

Cięcie wydatków to norma w trudnych ekonomicznie czasach. Na szczęście mniej wydatków w czasie wysokiej inflacji na aktywność fizyczną zapowiada tylko jedna na osiem osób. Tak wynika z raportu Mulitsport Index 2023.

Aktywność fizyczna a inflacja i jej wpływ na wydatki klientów. To zagadnienie pozostaje wyzwaniem także branży fitness. Jej przedstawiciele zadają sobie pytanie: jak ma się inflacja do aktywności fizycznej? Czy i jak wpływa ona na na wydatki klientów w tym zakresie? W uzyskaniu odpowiedzi pomógł raport Multisport Index 2023.

Wśród wielu pytań zadanych respondentom i respondentkom było między innymi to o ewentualną rezygnację w ponoszenia kosztów. Miało ono związek ze zmieniającą się sytuacją ekonomiczną w kraju. Autorzy pytali, czy w związku z inflacją badani chcieliby ograniczyć lub całkowicie zrezygnować z wydatków na którykolwiek ze wskazanych celów.

31 proc. osób nie miało zdania. Ograniczenie wyjścia do restauracji/kawiarni zadeklarowało 35 proc. badanych. 30 proc. zapowiedziało rezygnację z dostępu do portali i platform typu VOD. 26 proc. zapowiedziało, że zrezygnuje z wyjazdów i podróży, a 21 proc. z udziału w kulturze.

Co ciekawe, co piąta badana osoba zadeklarowała, że może zrezygnować z leków i suplementacji, a 19 proc. – z zakupu ubrań i obuwia. Po 15 proc. respondentów i respondentek stwierdziło, że jest w stanie mniej wydawać na produkty spożywcze i kupowanie zdrowej żywności.

Rezygnację z aktywność fizycznej oraz edukacji i rozwoju osobistego rozważa raptem 13 proc. badanych (mniej więcej jedna na osiem osób). Aktywność fizyczna nie spada choć inflacja sięga kilkunastu procent. Okazało się więc, że inflacja nie wpływa na aktywność fizyczną, z której Polki i Polacy nie chcą z niej rezygnować.

- REKLAMA -