Polki chcą żyć aktywniej

Jak pokazują wyniki badania „Polki o sobie”, dla pań coraz większe znaczenie ma jakość i forma spędzania wolnego czasu. Stąd chęć do poszukiwania nowych pasji, próbowania niestandardowych aktywności, a nawet testowania sportów ekstremalnych.

Co trzecia Polka spośród 1434 zapytanych Pań zadeklarowała, że gdyby dysponowała dodatkowym zastrzykiem gotówki, wydałaby go najchętniej na rozrywkę. Dla 27% celem byłaby wymarzona podróż. Dla płci pięknej, jak pokazują wyniki badania zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń, liczy się jakość i forma spędzania wolnego czasu. Polki chcą żyć aktywniej i chętnie korzystają z niestandardowych form rozrywki.

Aktywna kobieta we współczesnym świecie według respondentek badania „Polki o sobie” to taka, która ma pasje i zainteresowania (37% odpowiedzi), udziela się towarzysko oraz poszukuje nowych form rozrywki (25%). Powinna również regularnie uprawiać sport (22% odpowiedzi) i pracować zawodowo (16% odpowiedzi).

Współczesne kobiety poszukują nie tylko satysfakcji w życiu zawodowym, ale również w sferze prywatnej. Zwracają coraz większą uwagę na jakość swojego codziennego funkcjonowania w pracy i w rodzinie. Co trzecia spośród 1434 zapytanych Polek zadeklarowała, że chce nie tylko żyć jeszcze aktywniej, ale również odkryć hobby, które pozwoliłoby jej na samorealizację i kreatywność.

Mimo iż sporty ekstremalne są zdecydowanie domeną mężczyzn, ale jak pokazały wynika sondy serwisu Prezentmarzeń z 2017 roku, Polki również są gotowe, aby posmakować mocnych wrażeń. Co trzecia z 1294 zapytanych wówczas kobiet zadeklarowała, że chce spróbować sportów ekstremalnych, a 23% podjęła ryzyko i spróbowała już aktywności z dozą adrenaliny. Wśród najchętniej uprawianych przez Polki sportów ekstremalnych, znajdują się te wykonywane w powietrzu, jak na przykład: skoki ze spadochronem, skok na bungee czy loty paralotnią. Na podniebne przygody skusiło się już 39% kobiet, które uczestniczyły w sondzie serwisu.

Zapytane o motywy, jakimi kierują się próbując lub uprawiając sporty podwyższonego ryzyka, Panie wskazały głównie na chęć sprawdzenie siebie (25% odpowiedzi), poszukiwanie doznań i spróbowania czegoś nowego (22% wskazań) oraz upust emocji (19% odpowiedzi.)

Polki są coraz odważniejsze w próbowaniu oryginalnych rozrywek i sportów wymagających większej sprawności fizycznej. Są aktywne, szukają ciekawych i niestandardowych form spędzania czasu wyzwalających pozytywne emocje. Jeszcze kilka lat temu, kobiety głównie nabywały upominki w formie przeżyć dla swoich partnerów, obecnie coraz częściej same chcą poczuć adrenalinę na przykład skacząc na bungee, uprawiając flyboard czy odbywając lot paralotnią – komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Zapytane w badaniu „Polki o sobie” o postanowienia, jakie chciałaby wprowadzić do swojego życia, aby było jeszcze lepsze i bardziej satysfakcjonujące, Panie deklarują – żyć aktywniej (37%) oraz zdrowo się odżywiać (27%). Wśród wyzwań wymieniają na pierwszym miejscu znalezienie nowej pasji (36%), a na drugim spróbowanie nowej aktywności fizycznej (29%).

Kobiety w Polsce poświęcają coraz więcej czasu na aktywność ruchową – biegają, uprawiają fitness i chętniej również próbują sportów ekstremalnych. Traktując je jako formę dobrej zabawy, chęć zmierzenia się z własnymi ograniczeniami i atrakcyjną odskocznię od codzienności.

*Badanie „Polki o sobie” w formie ankiety online przeprowadził serwis Prezentmarzeń w lutym 2018 na próbie 1434 respondentek.

W materiale prasowym wykorzystano również dane z analizy krzyżowej pochodzące z badania „Popularność sportów ekstremalnych w Polsce”, zrealizowanej przez serwis Prezentmarzeń na próbie 2087 respondentów, w którym uczestniczyło 1294 respondentek.

Źródło: materiały prasowe Prezentmarzeń

- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ