Clinex = klucz do profesjonalnej dezynfekcji

Mniej lub bardziej oficjalnie podaje się początek czerwca jako termin ponownego uruchomienia klubów fitness. Oznacza to, że pozostało niewiele czasu do przygotowania obiektu do otwarcia i przystosowania go do funkcjonowania w nowych warunkach, zgodnie z wytycznymi przeciwepidemicznymi Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektora Sanitarnego. Bezpieczeństwo pracowników i klientów będzie po otwarciu kluczowe.

Podstawą normalnego funkcjonowania klubu stanie się regularna dezynfekcja, która już od ponad dwóch miesięcy jest istotnym elementem, a nawet rytuałem naszej codzienności. Podpowiadamy i wyjaśniamy, dlaczego warto wyposażyć obiekty w profesjonalne produkty, jak dezynfekować powierzchnie skutecznie i bezpiecznie, optymalizując koszty.

Działaj według planu

Profesjonalna dezynfekcja w klubie to nie lada wyzwanie, ponieważ nie tylko musimy zadbać o dostępność dozowników z odpowiednim płynem dla klientów w strefie recepcji, przy wyjściu z toalet czy sal do ćwiczeń, ale także przygotować plan regularnej dezynfekcji urządzeń i powierzchni, z którymi klienci mają kontakt. Obszary, które wymagają w klubie codziennego sprzątania, czyszczenia i mycia, a teraz także dezynfekowania, to: szatnie, toalety, podłogi, drzwi i klamki, włączniki światła, czytniki kart, blaty, sale do zajęć grupowych, urządzenia i akcesoria do treningu.

Sięgaj po sprawdzone preparaty

Zatem zaopatrzenie w profesjonalne środki to postawa. Warto w tym miejscu zauważyć, że nie wszystkie preparaty oferowane na rynku są w stanie poradzić sobie z neutralizacją koronawirusa. Dlatego też dobrze sięgać po te sprawdzone, przebadane i przystosowane do dezynfekcji właśnie w takich miejscach, jak klub fitness. Jednym z takich preparatów jest bezaldehydowy środek myjąco-dezynfekujący DezoFast marki Clinex o bardzo szerokim spektrum działania. Można go stosować na wszystkich powierzchniach zmywalnych, w tym również na urządzeniach do ćwiczeń. Wystarczy rozpylić preparat na czyszczonej powierzchni i po chwili przetrzeć ściereczką.

Clinex DezoFast bezpieczny dla ludzi i urządzeń

DezoFast działa na koronawirusy, ale w przeciwieństwie do innych preparatów nie bazuje na alkoholu. To przekłada się na większe bezpieczeństwo stosowania. Aby preparat na bazie alkoholu był skuteczny w walce z koronawirusami, musi zawierać alkohol w stężeniu powyżej 60 proc. Z uwagi na tak wysokie stężenie, preparat szybko się ulatnia i pozostawia wyczuwalny, nieprzyjemny zapach. Przy częstym stosowaniu na niektórych powierzchniach może doprowadzić do ich uszkodzenia. Dlatego też w klubach fitness, gdzie dezynfekcji poddajemy m.in. delikatny sprzęt do treningu (bieżnie, ergometry, rowery itp.), musimy sięgać po preparaty silne, ale zarazem delikatne dla czyszczonych powierzchni. Środek DezoFast jest więc idealnym wyborem.

Do mycia i dezynfekcji
Nad tym produktem firma AMTRA pracowała dwa lata. DezoFast ma potwierdzone działanie biobójcze, które na zdezynfekowanej powierzchni utrzymuje się do trzech dni. Zabija bakterie, spory, grzyby, wirusy, w tym z rodziny koronawirusów, na mytej i dezynfekowanej powierzchni. Produkt posiada stałe Pozwolenie Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych nr 8010/20. Preparat nie powoduje korozji powierzchni. Clinex DezoFast można używać na wielu powierzchniach wodoodpornych w różnych obszarach stosowania, w tym w klubach fitness. DezoFast jest również opłacalny z punktu widzenia ekonomiki kosztów, ponieważ myje i dezynfekuje. Jest produktem niepalnym, spełniającym wszystkie wymogi ochrony przeciwpożarowej nieruchomości.

Więcej o produkcie:
Do pobrania – Clinex Dezynfekcja

https://www.clinex.com.pl/produkt/dezynfekcja/clinex-dezofast/
https://www.clinex.com.pl/produkt/dezynfekcja/clinex-dezofast-koncentrat/
https://www.clinex.com.pl/wp-content/uploads/2020/03/karta-uzytkowa-gotowy-do-uzycia.pdf

Artykuł powstał we współpracy z firmą AMTRA

- REKLAMA -