Sport Camp: Promocja zdrowia i aktywności fizycznej

Jak zmieniły się preferencje Polaków dotyczące aktywności fizycznej? Czy jesteśmy zmotywowani do regularnego wysiłku? Czy potrafimy jeszcze ćwiczyć na zajęciach grupowych, czy wolimy samodzielnie, przed komputerem? Jak w obecnych czasach powinny wyglądać eventy sportowe promujące zdrowie? Oto pytania, na które w ostatni weekend sierpnia spróbuje odpowiedzieć Grupa MTP, organizator SPORT CAMPU 2021.

SPORT CAMP 2021 to dwa intensywne dni wykładów motywacyjnych, prelekcji tematycznych oraz zajęć ruchowych. Program wydarzenia powstał we współpracy z organizatorami ogólnokrajowej akcji #ZdrowaPolska.

„Jako organizatorzy wydarzeń o charakterze sportowym, takich jak Fit Expo czy Poznań Sport Expo, bacznie obserwujemy zmiany zachodzące w branży fitness. Czas, w którym kluby fitness czy siłownie były zamknięte, sprawił, że wielu amatorów sportu, aby utrzymać kondycję, poszukiwało innych form aktywności. Cieszy jednak to, że obecnie jeszcze bardziej rozumiemy, jak znacząco aktywność fizyczna wpływa na nasze zdrowie. Zarówno to fizyczne, jak i psychicznie. Podczas SPORT CAMPU będziemy mieli okazję przekonać się, czy tradycyjna forma zajęć, w grupie, na sali odeszły do lamusa, czy może większym zainteresowaniem będą cieszyły się rozwiązania do ćwiczeń indywidualnych wykorzystujące np. Rozszerzoną Rzeczywistość”

– mówi Dagmara Suprun, dyrektor projektu.

Arena promocji zdrowia

28 i 29 sierpnia br. jeden z poziomów Poznań Congress Center zamieni się w arenę promocji zdrowia.

„Pojęcie »zdrowia« traktujemy bardzo szeroko. Nie skupiamy się na konkretnej, wąskiej dziedzinie, ale promujemy wszystkie działania, które zawierają się w stwierdzeniu: zdrowy tryb życia. Uczymy jak się zdrowo odżywiać oraz edukujemy, jak istotny w życiu człowieka jest ruch. Organizm człowieka postrzegamy holistycznie – zwracamy uwagę również na zdrowie psychiczne. Szczególny nacisk kładziemy na profilaktykę chorób wszystkich narządów ludzkiego ciała” – tłumaczy Patryk Jankowski twórca akcji #ZdrowaPolska.

W programie wydarzenia znalazły się zajęcia dla osób, które ćwiczą regularnie, jak i tych, które poszukują inspiracji i zachęty do zrobienia pierwszego kroku. Na dwóch scenach będą odbywały się treningi z profesjonalnymi trenerami Calypso Fitness oraz konkursy sprawnościowe. Będzie też można posłuchać wywiadów z przedstawicielami świata sportu, medycyny i dietetyki, oraz wziąć udział w spotkaniach motywacyjnych i szkoleniach.

Jednym z prelegentów SPORT CAMPU będzie Paweł Głuchowski z wykładem o „Treningu podczas odchudzania”, autor wyczekiwanej przez wielu książki „Vademecum Hipertrofii”, która wkrótce ukaże się w druku. Medicover Sport – wiodąca międzynarodowa firma oferująca usługi medyczne i diagnostyczne, partner akcji #ZdrowaPolska, przygotowała badania i konsultacje w zakresie profilaktyki chorób oczu oraz zdrowego uśmiechu. Eksperci z Exercise Library (biblioteki ćwiczeń i planów treningowych) opowiedzą o treningach i motywacji on-line. SPORT CAMP będzie doskonałą okazją do znalezienia własnego trenera personalnego oraz niepowtarzalną szansą na przetestowanie smart lustra FITTAR, które łączy inteligentną technologię z treningiem fitness i grywalizacją.

Każdy uczestnik SPORT CAMPU, który dołączy do akcji #ZdrowaPolska otrzyma bezpłatnie:

  • dostęp do książek motywacyjnych,
  • 3-miesięczne wyzwanie krok po zdrowie,
  • udział w cyklicznych wyzwaniach,
  • dostęp do grupy wsparcia,
  • prezenty od partnerów akcji (kody rabatowe, bilety na wydarzenia, dostęp do platformy treningowej).

Optymalizacja Treningu Hipertrofii

Wydarzeniem towarzyszącym SPORT CAMPOWI będzie konferencja poświęcona optymalizacji treningu hipertrofii.  Kierowana jest do trenerów personalnych, trenerów przygotowania motorycznego, instruktorów fitness i kulturystki oraz amatorów budowania masy mięśniowej. To jedyna w tym roku okazja do spotkania na żywo z Bradem Schoenfeldem – ikoną sportów sylwetkowych oraz jednym z największych naukowców związanych z treningiem budowania masy mięśniowej w USA, autorem publikacji oraz bestsellerów takich jak: MAX – MUSCLE PLAN czy NAUKA I PRAKTYKA W rozwoju Hipertrofii.

Dopełnieniem występu Brada Schoenfelda i ponad 6-godzinnych wykładów będą prelekcje i spotkania m.in. z Pawłem Głuchowskim. To obecnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych trenerów z zakresu hipertrofii, założyciel Akademii Hipertrofii. Na konferencji wystąpi także Radosław Słodkiewicz – ikona polskiej kulturystyki, Mistrze Świata, trener i mentor wielu profesjonalnych zawodników; Tadeusz Sowiński – specjalista w dziedzinie żywienia oraz suplementacji w sporcie, autor ponad 3800 artykułów; Mark Fischer – absolwent dietetyki na Wydziale Nauk o Zdrowiu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, pracujący na co dzień z czołowymi polskimi sportowcami.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.fitexpo.com.pl

Bilety na SPORT CAMP oraz konferencję Optymalizacja Treningu Hipertrofii dostępne są wyłącznie online na www.tobilet.pl

Przeczytaj też Konferencja dla trenerów i instruktorów

- REKLAMA -