Benefit Systems wypłaci rekordową dywidendę

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy podjęło uchwałę o wypłacie dywidendy w wysokości ponad 120 mln złotych. Stanowi to 87 proc. skonsolidowanego zysku netto Grupy za 2022 r. i przełoży się na wypłatę 41 zł na jedną akcję. Dzień dywidendy ustalono na 15 września, a wypłatę na 29 września 2023 r.

– Kondycja Grupy Benefit Systems jest bardzo dobra. Dlatego możemy wypłacić rekordową dywidendę, a jednocześnie realizować plany związane z rozwojem naszego portfolio. W tym z dalszym powiększaniem sieci własnych klubów fitness w Polsce, jak i na rynkach zagranicznych

– mówi Bartosz Józefiak, członek zarządu Benefit Systems, odpowiedzialny m.in. za finanse Grupy.

Grupa Benefit Systems zaraportowała bardzo dobre wyniki za 2022 r. (oraz za 1 kwartał 2023 r. Na koniec marca 2023 r. Grupa posiadała pozycję gotówką netto w wysokości 223 mln zł. W pierwszym kwartale br. liczba kart wzrosła w Polsce o 122 tys. sztuk, a na rynkach zagranicznych o 30 tysięcy.

– Jesteśmy zadowoleni z przebiegu drugiego kwartału. Widzimy, że pozytywne trendy, które wspierały nas w poprzednich kwartałach nadal się utrzymują. Dlatego podtrzymujemy nasze oczekiwania co do całego roku w kontekście wzrostu wolumenów, czyli zwiększenia liczby kart o 280 do 300 tysięcy oraz poprawy marży operacyjnej – wyjaśnia Bartosz Józefiak.

– Weszliśmy w sezon wakacyjny, który wykorzystujemy do pracy nad ofertą produktową oraz integracją niedawno przejętych klubów – dodaje.

Źródło: materiały prasowe
Fot. Towfiqu Barbhuiya/ Unsplash

- REKLAMA -