Do garów czy za stery? – raport Platformy Pracodawców RP

0
93 wyświetleń

Studentki lepiej niż studenci oceniają swoje umiejętności, są też sprawniejsze w pracy w grupie. Mają jednak mniej odwagi jeśli chodzi o wymagania płacowe – wynika z badań przeprowadzonych na potrzeby Platformy Pracodawców RP „Kierunek Kobieta Biznesu”. Przebadano ponad 1000 studentów poza głównymi ośrodkami akademickimi. Jego wyniki można podsumować krótko – młode Polki są o krok od sukcesu. Trzeba je tylko zachęcić.


Platforma Pracodawców RP „Kierunek Kobieta biznesu” to odpowiedź na trudną do zaakceptowania sytuację, w której kobiety nie wykorzystują posiadanej wiedzy i umiejętności – gwarantujących wręcz udaną karierę w biznesie. Aby poznać przyczyny tej sytuacji oraz określić przeszkody na drodze biznesowej kariery kobiet powstał unikalny raport portretujący polskie studentki.
Z raportu wynika też, że w porównaniu do mężczyzn kobiety rzadziej oczekują natychmiastowego sukcesu zawodowego. Bardzo cenią sobie szkolenia i dokształcanie, ale często mają do nich ograniczony dostęp.

Aby zrealizować ten cel platforma „Kierunek Kobieta Biznesu” planuje wykłady na uczelniach dotyczące przeprowadzonych badań oraz zachęcające studentki z małych miast do „robienia kariery”. Zostanie również zorganizowany konkurs, który umożliwi młodym kobietom uczestniczenie w praktykach w dużych firmach z indywidualną opieką mentoringową.

Raport podsumowujący wyniki badań dostępny jest tutaj – RAPORT

Źródło: materiały Platforma Pracodawców RP

- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ