Zajęcia online

W ciągu ostatnich kilku tygodni branża fitness stanęła w obliczu dużego wyzwania. Mówienie dziś o zasadności zajęć wirtualnych nie ma sensu. Zajęcia online są koniecznością. Jako właściciel klubu spróbuj wykorzystać tę sytuację jak najlepiej. Masz do tego sprawdzone narzędzia.

Być albo nie być

Zajęcia online są w tej chwili jedyną możliwością, jeśli chcemy zatrzymać klientów i utrzymać płynność finansową klubu. Wiele klubów korzysta obecnie z funkcji prowadzenia live’ów na Facebooku czy Instagramie, pozbawiając się tym samym wpływów. Zajęcia prowadzone na platformach społecznościowych są w porządku, jeśli mają charakter jednorazowy i promocyjny. Pamiętaj jednak, że nie musisz bać się zarabiania na zajęciach online. Podczas nich tak samo dzielisz się wiedzą i profesjonalnym przygotowaniem. Jeśli wykorzystasz do tego dobre narzędzie, możesz na bieżąco korygować ćwiczących i udzielać im indywidualnych porad.

Szczególnie teraz zadbaj o to, by treści dla stałych klubowiczów zachowały jakość i zamknięty charakter. Dzięki wykorzystaniu narzędzi zintegrowanych z oprogramowaniem do zarządzania klubem, nie tracisz wpływów, ponieważ masz kontrolę nad tym, by zajęcia trafiały tylko do aktywnych klubowiczów. W łatwy sposób zweryfikujesz, czy w zajęciach uczestniczą tylko osoby uprawnione.

Zajęcia online – zachęć nowych klientów

Dodatkowo forma zajęć online może zainteresować nowych klientów, którzy do tej pory mieli do twojego klubu „za daleko” lub znajdywali wiele innych wymówek. Nie przegap tej szansy! Gdy świat wróci do normy i kluby zostaną otwarte, zajęcia online nie znikną z przyzwyczajeń konsumentów, a tobie będą mogły zapewnić dodatkowy przychód. Osobom, które nie mają aktywnego karnetu możesz zaproponować płatność za pojedyncze zajęcia np. wygodną metodą Pay As You Go.

Co dostajesz od eFitness?

W eFitness prowadzenie grupowych zajęć online jest możliwe dzięki integracji z narzędziem Google Hangouts Meet. Cały mechanizm spotkań online oparty jest o przyjazne dla użytkownika środowisko Google Suite, z którego prawdopodobnie ty i twoi klubowicze korzystacie na co dzień. Możesz prowadzić zajęcia z każdego miejsca, gdzie jest dostęp do internetu. Zajęcia online są w pełni zintegrowane z systemem eFitness i Strefą klienta, dzięki czemu rezerwacja, opłata i uczestnictwo w zajęciach to jeden płynny i łatwy dla klubowiczów proces.

Jak to działa?

Wszystkie dane dotyczące zajęć pobierane są bezpośrednio z systemu eFitness, dzięki czemu unikniesz chaosu. Zajęcia będą dostępne także w Strefie klienta oraz w Kalendarzu Google. Uruchomienie usługi jest darmowe dla wszystkich użytkowników eFitness.

Masz pytania? Chciałbyś przetestować zajęcia online w systemie eFitness?
Wspieramy wszystkie kluby fitness, skontaktuj się z nami: +48 61 666 12 88

Artykuł sponsorowany
Fot. Louis Hansel @shotsoflouis/ Unsplash

- REKLAMA -