Wystartował program “Mentoring witalny”

Vital Academy opracował kompleksowy kurs wraz ze wsparciem biznesowym, który, wg pomysłodawcy dr Macieja Kozakiewicza, stanowi najlepszy kierunek ku holistycznemu podejściu do rozwoju personalnego. Jest najlepszą drogą do zdrowego i zrównoważanego stylu życia, w której poprzez pomaganie innym ludziom w osiągnięciu życiowej harmonii, możemy mieć dodatkowo stabilny dochód i satysfakcję z wykonywanego zawodu – czytamy w informacji prasowej.

Program, który ruszył online 16 maja 2020 roku opiera się na 4 filarach zdrowia potwierdzonych w kilku koncepcjach naukowych. Organizowany jest pod okiem wykwalifikowanej kadry składającej się z 21 doświadczonych wykładowców i ekspertów w każdej z dziedzin, filarów z których składa się kurs tj.: regenerujący sen, racjonalna dieta, umiarkowany ruch oraz regularny relaks.

Kurs obejmuje zarówno część teoretyczną jak i praktyczne ćwiczenia. Podczas pierwszego zjazdu pierwszych 40 kursantów dotknęło już tematów związanych zarówno z diet coachingiem, snem, medycyną stylu życia, jak i wiedzą o człowieku czy nawykami. Poznali również pierwsze techniki prawidłowego oddechu oraz ruchu w formie slow joggingu.

W programie kursu przewidziane jest łącznie 96 godzin zajęć z zakresu aktywności ruchowej oraz zajęć teoretycznych niejednokrotnie połączonych z praktycznymi ćwiczeniami.
W celu zapewnienia wysokiego poziomu kursu zajęcia odbywają się w niezbyt licznej grupie, a grupa kursantów pierwszej edycji jest, aż z 22 miast Polski.

Kurs ma charakter weekendowych zjazdów, na ten moment zjazdów online, ale założeniem jest, że zakończy się zjazdem stacjonarnym pod koniec sierpnia w Łodzi, skąd pochodzi pomysłodawca – dr Maciej Kozakiewicz, były pracownik Uniwersytetu Łódzkiego.

Kurs Mentoringu Witalnego to połączenie doświadczenia setek lat kultury azjatyckiej z dynamiką kultury zachodu. – Podczas kursu chcemy pokazać uczestnikom, jak zatroszczyć się o zdrowie i jak skutecznie nauczać troszczenia się o siebie przyszłych podopiecznych mentorów – mówi pomysłodawca i założyciel Vital Academy, Maciej Kozakiewicz. – Mając za sobą sztab ekspertów i dowody na to, że poziom witalności, radości, zadowolenia z życia, można podnieść stosując odpowiednie techniki i ćwiczenia wykształcimy cudownych ludzi, fantastycznych mentorów witalnych, którzy nie tylko zdobędą nowy zawód, szacunek i uznanie na runku, ale szacunek do samego siebie, pewność siebie i wiedzę dostosowaną idealnie do dzisiejszego świata” – dodaje Maciej, który jest również mentorem witalnym, instruktorem slow joggingu i autorem bestsellera „Slow jogging” (2019) oraz „Slow life” (2020).

Szkolenie stworzone zostało nie tylko z myślą o pasjonatach zdrowego stylu życia, doświadczonych w pracy z mniejszymi lub większymi grupami, ale również dla osób chcących nieprzerwanie się rozwijać, jak i profesjonalistów z pokrewnych specjalizacji (absolwentów zdrowia publicznego, dietetyków, fizjoterapeutów, trenerów sportowych, coachów, psychologów), którzy chcą rozszerzyć swoje kompetencje o nowe kwalifikacje. Mentor witalny może generować przychody nawet w wysokości dwóch średnich krajowych dbając przy tym o własne zdrowie. Taka praca wydaje się zatem wymarzona dla wszystkich świadomych osób – czytamy w informacji prasowej.

Partnerem metodycznym programu jest m.in.: Mijakoska Diet Coaching, Instytut Świadomego Rozwoju reprezentowany przez Urszulę Mijakoską; Anna Ryczek reprezentującą Buteyko Professionals International; Magdalena Niemczuk-Kobosko – certyfikowany tutor i trenerka w programie „7 nawyków skutecznego działania” S. Covey’a, a także: Katarzyna Daniek – wiceprezes ds. szkoleń Stowarzyszenia Slow Jogging Polska, która jest jednocześnie instruktorem slow jogging oraz nordic walkingu oraz Sylwia Rogala-Marciniak – certyfikowany przez Institute for Mindfulness-Based Approaches / Polski Instytut Mindfulness nauczyciel mindfulness MBSR, dyplomowany nauczyciel jogi w systemie hatha-yogi metodą BKS Iyengara o stopniu Introductory II.

Partnera badawczego reprezentuje Polskie Towarzystwo Medycyny Stylu Życia. Towarzystwo naukowe, którego celem jest propagowanie medycyny stylu życia poprzez działalność naukową, edukacyjną, dydaktyczną i organizacyjną. Wizja PTMSŻ to Polska wolna od chorób zależnych od stylu życia. Jej przedstawicielami w programie są: Dr n. med. Daniel Śliż oraz Alicja Baska.

Projekt Mentoringu Witalnego jest wynikiem realizacji marzeń i pasji kilkunastu osób, które wierzą, że celem życia jest dbanie o jego jakość, pogodę ducha, odporność oraz wysoki poziom witalności.
Łącząc doświadczenia tysięcy lat kultury azjatyckiej z dynamiką kultury zachodu postanowili pokazać innym jak zatroszczyć się o zdrowie i jak skutecznie nauczać troszczenia się o siebie swoich podopiecznych.

PROGRAM stanowi zbiór efektywnych, popartych badaniami naukowymi, narzędzi w zakresie zmiany stylu życia i zachowań zdrowotnych. Eksperci Projektu nauczą przyszłych mentorów witalnych jak z nich korzystać, dzieląc się nie tylko wiedzą, ale i swoim wieloletnim doświadczeniem praktycznym.

W PROGRAMIE:
• 21 doświadczonych wykładowców
• 42 godziny zajęć aktywności ruchowej
• 16 godzin zajęć z problematyki medycznej i zdrowych nawyków
• 14 godzin zajęć z tematyki mindfulness i ćwiczeń oddechowych
• 12 godzin z zasad odżywiania i diet coachingu
• 12 godzin z zagadnień organizacyjnych, prawnych oraz biznesowych

Więcej informacji na www. vitalacademy.coach

Źródło: materiały prasowe

- REKLAMA -