Kariera w branży fitness

Wiele wskazuje na to, że pandemia koronawirusa na dobre zmieni podejście także Polaków do stylu życia. Zdrowe nawyki, dobrze zbilansowana dieta, unikanie niedoborów składników odżywczych, regularne badania, profilaktyka i sport są istotne w zwalczaniu takiego wroga. Jeśli zastanawiasz się nad zmianą pracy, może to moment na przebranżowienie i związanie przyszłości zawodowej w branży fitness.

Myślisz o przebranżowieniu?

Nasze zdrowie to jeden z dwóch głównych tematów spędzających nam sen z powiek, gdy o koronawirusie zrobiło się głośno. Drugim silnym stresorem była praca. Czy uda się ją utrzymać? Czy zostanę zwolniony? Jak utrzymam rodzinę? Niestety wiele osób dotknęły redukcje. Jeśli i ty się zastanawiasz, czy pandemia jest dobrym momentem na przebranżowienie, odpowiedź brzmi: „tak”. Musisz jednak postawić na pewniaka. Związanie przyszłości zawodowej z szeroko rozumianą branżą fitness i sportem może być strzałem w dziesiątkę.

Tylko jak się wybić?

Oczywiście charyzma ułatwia zdobywanie klientów, ale żyjemy w czasach, gdy liczą się kwalifikacje i najlepiej, gdy są poparte wartościowymi certyfikatami. I tu z pomocą przychodzi Zintegrowany System Kwalifikacji oparty na popularnej w krajach unijnych idei lifelong learning. Zachęca ona do tego, by nigdy nie przestawać się uczyć i przez całe życie zdobywać nowe umiejętności. Coś, co przez lata było naszą pasją, jak np. joga, może stać się naszym atutem i źródłem utrzymania.

Poszukiwani specjaliści

Dzięki ZSK możemy uzyskać certyfikat posiadanej wiedzy i umiejętności, co trzeba udowodnić podczas egzaminu zwanego walidacją. Nikogo nie interesuje, w jaki sposób zdobyłeś dane kwalifikacje – jesteś samoukiem albo uczył cię znajomy, a może studiowałeś, ale ostatecznie nie obroniłeś dyplomu. Jeśli udowodnisz przed komisją egzaminacyjną, że jesteś specjalistą w danej dziedzinie, otrzymasz państwowy certyfikat, który otworzy ci niejedne drzwi.
Do ZSK nieustannie są włączane nowe kwalifikacje z wielu różnych branż. Jeśli na poważnie myślisz o przejściu do świata fitnessu, bez problemu znajdziesz coś dla siebie. Na liście znajdują się m.in. kwalifikacje: „Prowadzenie zajęć według systemu ćwiczeń jogi akademickiej”, „Prowadzenie procesu treningu personalnego” czy „Prowadzenie procesu treningowego z kiteboardingu”.

Zintergrowany System Kwafilikacji w pigułce

Warto regularnie odwiedzać stronę www.rejestr.kwalifikacje.gov.pl, by nie przeoczyć tej nas interesującej. Niebawem do ZSK zostanie włączona np. kwalifikacja z zakresu prowadzenia treningu w tenisie sportowym. A przecież ping-pong to świetna gra, w której można zachować zalecany dystans społeczny. Więcej informacji o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji można znaleźć na stronie: www.kwalifikacje.edu.pl

Źródło: materiały prasowe
Fot. Victor Freitas/ Unsplash

- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ