Naukowcy rekomendują mróz na odchudzanie i zachowanie młodości

Już w przekładach historycznych można przeczytać, że sposobem na zachowanie młodości dla wielu naszych polskich królowych były zimne komnaty. Teraz coraz częściej medycyna estetyczna opiera swoje zabiegi na terapii zimnem, a fitness ma już swoją wersję treningu w temperaturach zbliżonych do 14 stopni. Badania mówią jednoznacznie, że zimno stymuluje metabolizm i spalanie tkanki tłuszczowej.

Poniżej rekomendacja do stosowania krioterapii opracowana przez Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Przyspieszenie metabolizmu

Po zastosowaniu kriostymulacji zwiększa się metabolizm. Jest to spowodowane przekrwieniem narządów wewnętrznych. Szybsze usuwanie metabolitów (zwłaszcza mleczanu) utrzymuje homeostazę organizmu i prawidłowe pH.
Zabiegi kriostymulacyjne znajdują swoje zastosowanie w poprawie kondycji fizycznej i przyspieszeniu metabolizmu. Zabieg przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, dlatego powinien być, obok ćwiczeń fizycznych i diety, nieodzownym elementem w walce z otyłością.

Dłużej młodzi

Kriostymulacja zwiększa ukrwienia tkanek i ilość substancji odżywczych transportowanych do
komórek. Ujędrnia skórę, wpływa na zmniejszenie cellulitu, usuwa toksyny z organizmu.
Ujemne temperatury stymulują krążenie w skórze, poprawiają jej jędrność i opóźniają procesy starzenia się komórek. Pobyt w kriokomorze podnosi witalność organizmu.

W walce z cholesterolem

Nieliczne doniesienia pokazują korzystny wpływ zabiegów krioterapii ogólnoustrojowej na profil lipidowy surowicy. W eksperymentach na modelu zwierzęcym, po zabiegu kriostymulacji ogólnoustrojowej zaobserwowano znaczące obniżenie się frakcji cholesterolu LDL oraz HDL.
Kriostymulacja całego ciała w badaniach Lubkowskiej wykazała zmniejszenie stężenia LDL i wzrost poziomu HDL. Zmiany te nastąpiły po co najmniej 10 sesjach kriostymulacji ogólnoustrojowej, każda trwała 3 minuty. W badaniach Jagodzińskiej L. wykazano spadek stężenia całkowitego cholesterolu, jak również frakcji HDL i LDL.

“Gimnastyka obrzęków”

Nadwadze bardzo często towarzyszy zatrzymywanie wody w organizmie, a tym samym powstawanie obrzęków. W czasie zabiegu kriostymulacji dochodzi do przekrwienia tkanek i zwiększenia filtracji włośniczkowej. To wszystko sprzyja „gimnastyce obrzęków” i eliminacji produktów przemiany materii.

Wspomaganie odchudzania

Zabiegi w kriokomorze przez lepsze ukrwienia tkanek a także podwyższenie dowozu substancji odżywczych, i również zwiększenie usuwania toksyn z organizmu i pozytywny wpływ na równowagę perooksydacyjno-oksydacyjną, powodują odmłodzenie, ujędrnienie skóry, likwidację cellulitu, a zwiększenie przemiany materii wspomaga odchudzanie.

Artykuł sponsorowany Cryospace

- REKLAMA -