Wodna Akademia zdalnie uczy młodzież w Tychach

Ile bakterii przenosimy na rękach, jak o higienę dbali egipscy faraonowie i na których przedmiotach codziennego użytku znaleźć możemy najwięcej zarazków – Wodna Akademia przy Wodnym Parku Tychy na czas zamknięcia szkół rozpoczęła mini-lekcje online.

Cykl mini-lekcji online będzie się pojawiał na stronie internetowej Wodnego Parku Tychy – www.wodnypark.tychy.pl – trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy i piątki. Materiały opracowane zostały na potrzeby Wodnej Akademii – jednej ze stref Wodnego Parku Tychy. Znajduje się tu ponad 30 multimedialnych, interaktywnych stanowisk dzięki którym można poznać tajemnice wody jako źródła życia, energii, ale także jej niszczycielskiej siły.

– Wodna Akademia, jak cały Wodny Park Tychy, z powodu epidemii koronawirusa jest obecnie nieczynna dla zwiedzających. Postanowiliśmy jednak wykorzystać wiedzę, którą można w niej nabyć i przekazać ją dzieciom i młodzieży, które z powodu zamkniętych szkół spędzają czas w domach. W odcinkach, które cyklicznie będą pojawiać się na naszej stronie internetowej w zwięzły i łatwo przyswajalny sposób będziemy przybliżać tajemnice związane z wodą – podkreśla Michał Pawlak, rzecznik prasowy Wodnego Parku Tychy.

Pierwsza lekcja „Wodna Akademia przyjdzie do Ciebie” nosi tytuł „Wszystko w Twoich rękach”. Można się z niej dowiedzieć o tym, ile drobnoustrojów przenosimy na dłoniach, kto wymyślił pastę do zębów oraz o sposobach poprawnego mycia rąk.

Pierwsza lekcja – https://www.wodnypark.tychy.pl/aktualnosci/227,wodna-akademia-przyplynie-do-ciebie-lekcja-1-wszystko-w-twoich-rekach

Źródło: materiały prasowe

- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ