Akademia Zdrowia Santandera

9 maja rozpocznie się cykl bezpłatnych treningów nordic walking w ramach Akademii Zdrowia Santandera.

  • Treningi będą odbywać się w 26 polskich miejscowościach w każdy wtorek, przez 17 tygodni.
  • Ambasadorami akcji są Justyna Kowalczyk, pięciokrotna medalistka olimpijska w biegach narciarskich i czterokrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli, a także aktorzy Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski.
  • Inicjatywa organizowana jest przez Santander Consumer Bank wspólnie z Polską Federacją Nordic Walking.

Akademia Zdrowia Santandera to ogólnopolska akcja, której celem jest propagowanie ruchu i zdrowego trybu życia. Już 9 maja w jej ramach odbędą się pierwsze bezpłatne i ogólnodostępne treningi nordic walking w wybranych miejscowościach w całej Polsce. Patronat nad akcją objęła Justyna Kowalczyk, pięciokrotna medalistka olimpijska w biegach narciarskich, a także znani polscy aktorzy Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski.

Zajęcia będą odbywać się w każdy wtorek i będą trwały do 29 sierpnia. Ćwiczenia potrwają około godziny. Poprowadzą je instruktorzy z Polskiej Federacji Nordic Walking. Treningi będą odbywać się w 26 miejscowościach w całej Polsce: w Pile, Rokietnicy, Białej, we Wrocławiu, w Myślęcinku, Hajnówce, Elblągu, Potęgowie, Rzeszowie, Chorzowie, Olsztynie, Kolbuszowej, Grudziądzu, Włocławku, Tarnobrzegu, Częstochowie, Białej Podlaskiej, Mielnie, Polkowicach, Polanicy-Zdroju, Koninie, Szczecinie, Warszawie, Skrwilnie, Gdańsku i Brodnicy. Więcej informacji na temat zajęć znajduje się na stronie: https://www.santanderconsumer.pl/akademia-zdrowia/akademia/

– Spacer z kijkami do nordic walking to nowy trend wśród aktywnych Polaków. Uprawia go już ponad 3 mln ludzi w naszym kraju. Nordic walking poprawia naszą kondycję fizyczną, redukuje stres oraz pozytywnie wpływa na stan zdrowia psychicznego – zachęca Mirosława Krzyścin, koordynator Akademii Zdrowia Santadera.

Technika to podstawa

Treningi w ramach Akademii Zdrowia Santandera to idealna okazja do rozpoczęcia przygody z nordic walking, a także opanowania techniki poprawnego chodzenia pod okiem profesjonalnego instruktora.

– Podczas zajęć trenerzy pokażą uczestnikom, jaka powinna być prawidłowa postawa podczas chodzenia, nauczą podstawowych kroków, a także skorygują dotychczasowe błędy. Pamiętajmy, że odpowiedni sposób chodzenia, to klucz do efektywnego i zadowalającego treningu – mówi Robert Brzeziński z Polskiej Federacji Nordic Walking, ekspert Akademii Zdrowia Santandera.

Bezpłatne treningi będą odbywały się na świeżym powietrzu. Może w nich wziąć udział każdy, bez względu na wiek czy poziom kondycji fizycznej. Wystarczy spakować sportowe buty, wygodną odzież oraz kijki.

– W ubiegłorocznej edycji Akademii wzięło udział prawie 2,5 tys. osób, które łącznie przeszły z kijkami ponad 12 tys. km, wspomagając w ten sposób swoje zdrowie. Podczas zajęć tworzyły się nowe przyjaźnie, ale także dokonywała się integracja międzypokoleniowa. Warto wspomnieć, że najmłodszy uczestnik treningów miał 4 lata, a najstarszy – 86. Jak widać przygodę z nordic walking może zacząć każdy. To również idealny sport dla całej rodziny – zaczynając na dzieciach a na dziadkach kończąc – mówi Mirosława Krzyścin, koordynator Akademii Zdrowia Santandera.

Akademia Zdrowia Santandera to ogólnopolska akcja zorganizowana przez Santander Consumer Bank, której celem jest propagowanie ruchu i zdrowego trybu życia. Ambasadorami Akademii Zdrowia Santandera są Justyna Kowalczyk, pięciokrotna medalistka olimpijska w biegach narciarskich i czterokrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli, a także znani polscy aktorzy Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski.

W ramach Akademii Zdrowia Santandera odbywa się cykl bezpłatnych i ogólnodostępnych zajęć nordic walking. Ta cenna inicjatywa organizowana przez Santander Consumer Bank wspólnie z Polską Federacją Nordic Walking została objęta patronatem przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zajęcia umożliwiają rozpoczęcie przygody z nordic walking pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Raz w tygodniu, we wtorek, od maja do sierpnia, w 25 miejscowościach w Polsce przez godzinę można się nauczyć prawidłowej rozgrzewki oraz podstawowych kroków nordic walking. Treningi są przeznaczone dla każdego, bez względu na doświadczenie, wiek czy poziom sprawności fizycznej. Wystarczy założyć wygodny strój i zabrać ze sobą dobry humor oraz kijki do nordic walking.

Santander Consumer Bank jest jednym z liderów rynku consumer finance w Polsce. Oferuje klientom szeroki zakres produktów obejmujący kredyty na nowe i używane samochody, kredyty gotówkowe, kredyty ratalne, karty kredytowe oraz lokaty. Produkty dystrybuowane są poprzez sieć oddziałów, salony i komisy samochodowe oraz sklepy i punkty usługowe.

Więcej informacji na stronie:

https://www.santanderconsumer.pl/akademia-zdrowia/akademia/

- REKLAMA -