W sprawie branży fitness

Podczas wczorajszej konferencji prasowej Premiera i Ministra Zdrowia ogłoszone zostało wprowadzenie nowych obostrzeń w strefie żółtej i czerwonej. Zmiany dotyczą m.in. branży fitness. Premier ogłosił zawieszenie działalności basenów, aquaparków i siłowni. Oznacza to ponowny paraliż obiektów sportowych. Interpelację poselską w obronie branży fitness złożyła dzisiaj posłanka Agnieszka Pomaska.

We wspomnianej interpelacji posłanka prosi Premiera o udzielenie odpowiedzi m.in. na  pytanie, ile ognisk koronawirusa odnotowano do 16.10.2020 na siłowniach, basenach i aquaparkach. Agnieszka Pomaska pyta również o to, czy rząd ma przygotowany plan pomocy finansowej dla branży sportowej. W dokumencie mowa jest także o konsultacjach z przedstawicielami branży. Pełna wersja dokumentu poniżej.

 

 

Zawieszenie sprzeczne z konstytucją

Tymczasem Mikołaj Matecki, redaktor w Czasopiśmie Prawa Karnego i Nauk Penalnych, adiunkt w Katedrze Prawa Karnego na Uniwersytecie Jagiellońskim, napisał na Twitterze, że “całkowite zamknięcie branży fitness będzie oczywiście sprzeczne z konstytucją”.
Czytaj wpis – TWITTER

 

Protest branży fitness

W odpowiedzi na działania rządu, Polska Federacja Fitness organizuje jutro, czyli 17.10.2020 roku, o godz. 10.00 na Placu Zamkowym akcję protestacyjną będącą wyrażeniem sprzeciwu wobec podjętej decyzji i ponownego lockdownu branży fitness.

Opracowano na podstawie materiałów prasowych i Twittera
Fot.Risen Wang/ Unsplash

- REKLAMA -