Trigym – klient ma zawsze wybór pomiędzy ceną a jakością

W Szczecinie powstaje pierwsza siłownia aerobowa, w której będą mogli trenować ludzie zajmujący się sportami wytrzymałościowymi, takimi jak bieganie, triathlon, pływanie czy kolarstwo. W studiu o powierzchni ponad 200 mkw. będzie można wziąć udział m.in. w Serii Tour de France, Serii Giro d’Italia, Serii Vuelta ESP czy Serii Disco ride. Planowane otwarcie pod koniec września br. Rozmawiamy z Tomaszem Świtalskim, właścicielem Trigym.

Rozmawiała Dorota Warowna

Skąd pomysł na takie miejsce?
– Pomysł narodził się wśród ludzi, którzy trenują zawodowo lub amatorsko triathlon i widzieli zapotrzebowanie wśród zarówno triathlonistów, jak i biegaczy czy rowerzystów na stworzenie miejsca przeznaczonego specjalnie dla nich. Obserwując siłownie działające na rynku zauważyliśmy, że większość z nich nie rozumie tych potrzeb ani nie jest przygotowana do treningu dla osób uprawiających sporty wytrzymałościowe. Słaba wentylacja, brak bieżni, na której można wykonać np. trening interwałowy, czy chociażby źle dobrane rowery to tylko niektóre mankamenty takich miejsc. Z drugiej strony, ponieważ sami uprawiamy bieganie czy triathlon, wiedzieliśmy, czego sami oczekiwalibyśmy, przychodząc na trening wewnątrz.

 

Nie boisz się konkurencji klubów, które rozwijają się także na rynku szczecińskim? Uważasz, że klient, nawet ten, który startuje w triathlonie czy w maratonie, nie wybierze klubu za 59 zł, zamiast Trygym? Jakie karnety, abonamenty i wejściówki zaproponujecie klientom?

– Wydaje mi się, że będziemy jedyną tego typu siłownią na rynku szczecińskim i zajmiemy się zupełnie innym odbiorcą niż konkurencja, dlatego nie powinno stanowić to problemu. Oczywiście klient ma zawsze wybór pomiędzy ceną a jakością. To jest trochę tak jak z butami do biegania. Możesz kupić w sieciówce za 59 zł i zastanawiać się, dlaczego po biegu bolą cię kolana i stopy, albo iść do sklepu zajmującego się tylko sprzedażą butów, gdzie pobiegasz na bieżni, ktoś sprawdzi, jak układasz stopę podczas kontaktu z podłożem, pokaże ci modele odpowiednie do danej jednostki treningowej i nawierzchni, jednym słowem – ktoś zaoferuje ci pełną specjalistyczną pomoc przy doborze obuwia. Wybór ma oczywiście zawsze klient, ale spotkałaś kogoś, kto biega maraton w przypadkowo dobranych butach? Liczę na to, że podobnie będzie z Trigym. Jakość oferowanej usługi będzie znacząco wyższa i wbrew pozorom przystępna cenowo przy tak rozbudowanej ofercie.

 

Dobór wyposażenia do studia wskazuje na to, że bazą działalności Trigym będą trenerzy i ich know-how. To takie zupełnie niestandardowe podejście do biznesu w naszej branży. Wiele klubów chwali się przede wszystkim sprzętem. To podobno je wyróżnia.

– Nie do końca mogę się z tym zgodzić. Trigym stawia również bardzo mocno na sprzęt i to sprzęt wysokiej jakości. Jako jedyni na lokalnym rynku posiadamy bieżnie Air Runner, które pozwalają na wykonanie każdej jednostki treningowej dla biegacza – od sprintu przez rytm po interwał. Dodatkowo supersprzętem są również trenażery interaktywne direct drive podłączone pod internetowy program do treningów kolarskich Zwift, gdzie naprawdę można pojechać wirtualny TdF czy Giro. Można powiedzieć, że Trigym stawia na bardzo wysoką jakość prowadzonych zajęć na sprzęcie, który nie jest dostępny w standardowej siłowni czy klubie crossfit.

 

Wiem, ale chciałam cię trochę sprowokować do pochwalenia się tym rzadko spotykanym w klubach sprzętem i podkreślić wasz profesjonalizm. Oprócz możliwości samodzielnego treningu zaproponujecie klientom różne programy, które mają doprowadzić ich do celu. Opowiedz o nich. Dlaczego akurat te?

– Dokładnie. Poza zajęciami indywidualnymi będą treningi grupowe, które dzielą się na karnety i pakiety. Zajęcia grupowe dzielimy na: biegowe (grupa 10–12 osób, trener, 60–70 minut), cyclingowe (grupa 12–14 osób, trener, min. 90 minut), core (stabilizacja, grupa 12–14 osób, trener, 60–70 minut). Karnety pozwolą wejść na dowolne zajęcia grupowe w dowolnym terminie podczas ważności karnetu (1 miesiąc od pierwszego wejścia). Pakiety zaś działają tak, że klient wybiera dokładnie godziny zajęć, realizując pełen cykl przygotowań pod dany dystans/czas w jednej grupie zawodników. Mamy cztery rodzaje pakietów: biegacza (zajęcia biegowe i stabilizacji, bez umowy, opłata miesięczna lub kwartalna), pływaka (zajęcia basenowe i stabilizacji, umowa), triathlonisty (zajęcia basenowe, cyclingowe, biegowe/stabilizacji, umowa), triathlonisty – bez basenu (zajęcia cyclingowe, biegowe/stabilizacji bez umowy, opłata miesięczna lub kwartalna). Dodatkowo będziemy oferować zajęcia tematyczne: liga trenażerowa, duathlon na dochodzenie, indoor triathlon, wideoanaliza biegu. W przypadku wideoanalizy będzie można skorzystać z zajęć indywidualnych z trenerem biegu lub z zajęć z wykwalifikowanym pracownikiem Trigym, który dokona pełnej oceny techniki biegu, wskaże mocne i słabe punkty biegacza, zaleci odpowiednie zajęcia korygujące/wzmacniające oraz przygotuje opis analizy. Ale Trigym to nie tylko trening. To także magazyn rowerów. Po treningu można będzie zostawić u nas rower, a także zlecić jego serwis. Jak widzisz, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Uważamy, że nasz klient sam dokładnie wie, ile czasu może poświecić na trening i jak bardzo chcę się zaangażować w sport. Pakiety pozwalają na realizację cyklu szkoleniowego i są przeznaczone dla osób lubiących stały harmonogram zajęć. Karnety natomiast są bardziej dla tych klientów, którzy są mocno zalatani i trenują tylko wtedy, gdy złapią wolną chwilę. Niestety, przy karnetach jest większy problem z realizacją wybranego celu, ale pozwalają klientom na ogólny skok formy. Oczywiście to nie jest tak, że my sami jesteśmy magikami, którzy w miesiąc czasu zrobią z ciebie kolejnego Moa Faraha. Analizujemy twój cel na podstawie m.in. wcześniejszych zawodów czy wideoanalizy biegu i realnie oceniamy twoje możliwości progresu. To jest właśnie jakość, o której mówiłem wcześniej.

 

Często jest tak, że ludzie aktywni fizycznie wolą trening w outdoorze. Trudno namówić ich na ćwiczenie w klubie. Czy o tę grupę docelową będzie walczyło twoje studio? To bardzo mało zagospodarowana grupa potencjalnych klientów.

–- Oczywiście wszyscy kochamy długie przejażdżki rowerem czy bieg leśnymi dróżkami. To jest super i nikogo nie chcemy odciągać od tak wspaniałej aktywności. Dajemy naszym klientom po prostu alternatywę, kiedy na zewnątrz jest albo za zimno, albo za gorąco na trening. Dodatkowo sam trening w grupie o określonej godzinie lepiej mobilizuje do jego rozpoczęcia niż własna mobilizacja do wyjścia na dwór. Dla bardziej ambitnych można przytoczyć słowa naszego mistrza świata z Kona 2017 Marcina Koniecznego, który powiedział, że każdy, kto chce robić postępy w triathlonie czy kolarstwie, musi przynajmniej raz w tygodniu wykonać solidny trening na trenażerze. Ja osobiście trenując do 1/2IM w tym roku spędzałem więcej czasu na rowerze w domu niż na zewnątrz i przyniosło to pożądany efekt, ale wymagało też bardzo dużej siły woli do ukończenia każdej jednostki. Dlatego, jeśli miałbym wybór, czy taki trening wykonać razem z grupą, czy samemu, nie wahałbym się ani chwili. Mamy nadzieję, że środowisko ludzi aktywnych doceni możliwość podobnego treningu w indoorze i będzie to dla nich stanowiło ciekawą alternatywę w okresie przygotowań do nadchodzących startów.

 

Dziękuję i trzymam kciuki na starcie i dalszych etapach.

 

[ramka]
Wybrane ceny usług Trigym

Jednorazowe wejście (samodzielny trening) – 25 zł
Jednorazowe wejście (zajęcia grupowe bez basenu) – 35 zł
Miesięczny Pakiet pływaka (basen 2 x tydzień, 1 x core na tydzień) – 150 zł
Miesięczny Pakiet triathlonisty (1 x basen, 1 x cycling, 1 x core/bieg, 1 x wejście open) – 350 zł
Magazyn rowerowy – 20 zł/miesiąc + 25 zł ubezpieczenie

 

Zespół Trigym

Marta Hanczewska
Trener pływania. Rządzi w aquathlonach i w triathlonie na dystansie ¼ IM. Złamanie 45 minut na dystansie 3 km open water nie stanowi dla Marty problemu. Szef firmy Swim2Tri. Zwycięstwa w triathlonach w Lipianach, Szczecinie, Charzykowach na dystansie 1/4IM w ostatnich 3–4 latach. W klubie Trigym trener pływania, stabilizacji i poprawy koordynacji ruchowej sportowca.

 

Norbert Giecewicz Norbi
Jeden z najlepszych szczecińskich triathlonistów. Rekord na dystansie 1/2IM 04:05. Zawodnik pro – zwycięzca niezliczonej liczby zawodów triathlonowych od 1/8 przez ¼ do ½ IM. Główny trener w klubie Trigym – odpowiada za grupowy plan zajęć, ich tematykę i realizację. Zajęcia rowerowe to jego domena.

Tomek Świtalski (Fot. główne)
Właściciel i szef Trigym. Triathlonista amator. Nie trenuje nikogo, bo zostawia to zawodowcom. W klubie odpowiada za zarządzanie, logistykę, reklamę i wszystkie drobne sprawy.

 

- REKLAMA -