Nowy Google Fit

Google we współpracy z Amerykańskim Towarzystwem Kardiologicznym (AHA) i Światową Organizacją Zdrowia (WHO) potraktował aktywność fizyczną w naukowy sposób, żeby pomóc osobom aktywnym zoptymalizować ilość i intensywność ćwiczeń potrzebną do poprawy zdrowia.

Nowa aplikacja Google Fit koncentruje się na dwóch prostych celach związanych z aktywnością opartych na zaleceniach zdrowotnych AHA i WHO: Minuty ruchu i Punkty kardio.
Jeśli chodzi o zdrowie, ważne jest, aby ruszać się więcej i siedzieć mniej. Za wszystkie formy aktywności użytkownicy będą dostawać Minuty ruchu — to zmotywuje ich do wprowadzania w ciągu dnia małych, zdrowych zmian takich jak wejście po schodach zamiast użycia windy albo spacer ze znajomym zamiast spotkania przy kawie.
Czynności, które sprawiają, że serce bije mocniej, przynoszą jeszcze większe korzyści zdrowotne. Punkty kardio to punkty za takie właśnie działania. Użytkownicy otrzymają jeden punkt za każdą minutę umiarkowanej aktywności takiej jak szybszy chód podczas spaceru z psem, oraz podwójne punkty za bardziej intensywną aktywność, jak bieganie czy kickboxing. Żeby osiągnąć zalecany przez AHA i WHO poziom aktywności fizycznej, który zmniejsza ryzyko zachorowań na choroby serca, poprawia sen i ogólne samopoczucie, wystarczy zaledwie 30 minut energicznego spaceru pięć razy w tygodniu.

Kiedy użytkownik w ciągu dnia będzie chodzić, biegać albo jechać na rowerze, Google Fit automatycznie wykryje te czynności przy użyciu czujników w telefonach lub zegarkach — takich jak przyspieszeniomierz i GPS — po to, aby oszacować liczbę zdobytych Punktów kardio. Jeśli ktoś ćwiczy w inny sposób, można wybrać inne aktywności (np. ogrodnictwo, pilates, wioślarstwo lub spinning), a Google Fit obliczy Punkty kardio i Minuty ruchu zdobyte podczas treningu. Google Fit jest również zintegrowany z innymi aplikacjami fitness, takimi jak Strava, Runkeeper, Endomondo i MyFitnessPal, dzięki czemu użytkownicy otrzymują punkty za wszystkie zarobione Minuty ruchu i Punkty kardio. Na podstawie dotychczasowej aktywności Google Fit z czasem zacznie przesyłać użytkownikom wskazówki i pomagać w określaniu nowych celów. Dzięki funkcji dziennika będzie można sprawdzić swoją aktywność, osiągnięcia i postępy we wszystkich aplikacjach, z których korzystamy.

Jeśli już korzystacie z Google Fit na swoim telefonie z Androidem albo zegarku Google z systemem Wear OS, zauważycie zmiany na swoich urządzeniach w pierwszej połowie tego tygodnia. A jeśli dopiero zaczynacie swoją przygodę z Google Fit, dowiedzcie się więcej na google.com/fit i dołączcie do nas na drodze do zdrowszego i aktywniejszego życia.

Źródło: Materiały prasowe Google Fit

 

- REKLAMA -