Bezpłatne treningi dla Warszawiaków

Wspólne bieganie, nordic walking, nauka pływania na desce SUP to kilka propozycji dla miłośników nadwiślańskiej aktywności. Wszystkie atrakcje współfinansuje m.st. Warszawa. Cotygodniowe bezpłatne treningi odbywają się na warszawskiej Białołęce, Pradze-Północ, Pradze-Południe i w Śródmieściu.

Plaże w Dzielnicy Wisła to nie tylko miejsce do słonecznych kąpieli. W każdą niedzielę, o godz. 18.00 na Poniatówce sympatycy intensywnych treningów mogą przyjść na otwarty trening tabaty. Z kolei fani nordic walking spotykają się w niedzielne wieczory o godz. 18.00 przy MOSIR Poranki i Wieczory i wyruszają na wycieczkę po dzikich zakątkach rzeki. Fundacja Promocji Rekreacji KIM zaprasza na cykliczne zajęcia do 13 października.

Vege Wisła – bezpłatne treningi nadwiślańskie

Po lewej stronie Wisły, przy pomniku Syreny biegacze spotykają się w każdą środę o godz. 19.30. Każdy trening nawiązuje do jednego z ekologicznych tematów. Ekspert dzieli się ciekawostkami o diecie roślinnej, nadwiślańskim ptactwie, historii Warszawy, czy też nawykach w nurcie zero waste. Udział mogą wziąć wszyscy sympatycy biegania, a szczególnie osoby początkujące i średnio-zaawansowane. Stu najbardziej aktywnych uczestników otrzyma pamiątkową koszulkę. Na bezpłatne treningi obowiązują zapisy online, na wydarzeniu Fundacji Run Vegan. Zajęcia odbywają się do 4 września.

Nadwiślański Smecz – padel na bulwarach

Padel jest kombinacją gry w tenisa oraz squasha. Dyscyplina staje się coraz bardziej popularna w stolicy, m.in. dzięki kortowi przy płycie Desantu, który jest czynny całą dobę. Chętni mogą bezpłatnie zarezerwować kort na stronie padelbulwary.pl. Ci, którzy chcą podszkolić swoje umiejętności mogą przyjść na lekcje z instruktorem. Trenerzy uczą techniki w każdą środę, czwartek i piątek w godz. 17.00 – 19.00, a weekendami w godz. 12.00 – 18.00. Zapisy na zajęcia prowadzi organizator, Stowarzyszenie Polska Federacja Padla. Akcja trwa do 15 września.

Rusz się nad Wisłą

Wisła urzeka aktywnych warszawiaków na wodzie i lądzie. Miłośnicy wodnych sportów mogą spróbować swoich sił w pływaniu na desce SUP po kanale Żerańskim. W ramach cyklu Rusz się nad Wisłą na plaży Zoo (Rusałka) organizowane są treningi Kettlebell Hardstyle. Z kolei na białołęckich brzegach Wisły odbywają się treningi biegowe. Nie zabraknie tam również treningów nordic walking – organizatorzy, Stowarzyszenie Warsaw Rowing Club zapewniają również kijki.

Źródło: materiały prasowe

- REKLAMA -