Małgorzata Perl i Anna Plucik-Mrożek, inicjatorki Fitnessu Medycznego w Polsce otrzymały dofinansowanie Ministerstwa Zdrowia na  realizację projektu Spacer po Zdrowie.

W czerwcu ministerstwo ogłosiło konkurs na realizację programu, który ma na celu realizację pilotażowych rozwiązań zapobiegających otyłości i zwiększających aktywność fizyczną społeczeństwa. Właścicielka klubu fitness Perła Wellness, Małgorzata Perl i lekarz, Anna Plucik-Mrożek przygotowały wniosek o dotację na organizację już wcześniej realizowanego projektu „Spacer po zdrowie – zaproś swojego lekarza”. Wniosek objął  6 miast Polski w 2017 roku i 10 miast  w 2018 roku, które zgodnie z wymogami liczą poniżej 50 tys. mieszkańców.

Projekt został zaakceptowany i otrzymał dotację. Będzie realizowany w  ramach Narodowego Programu Zdrowia Ministerstwa Zdrowia.

„Jesteśmy bardzo dumne z tego, że to właśnie klub fitness wygrał taką dotację, bo możemy pokazać całej Polsce, że trenerzy potrafią robić różne ciekawe i wartościowe dla społeczeństwa projekty.” – mówią Małgorzatą Perl i Anną Plucik-Mrożek, inicjatorki Fitnessu Medycznego w Polsce

Wśród wybranych miast znalazły się  Chrzanów, Oświęcim, Skierniewice, Sandomierz, Tarnobrzeg i Żyrardów. W tych miastach 30 września 2017 r. odbędzie się “Spacer po Zdrowie – zaproś swojego lekarza”.
Jak mówią autorki akcji 30 minut marszu dziennie przynosi bardzo wiele korzyści dla zdrowia – stąd właśnie taka forma ruchu, ponieważ jest dostępna dla wszystkich, łatwa w wykonaniu , bez ograniczeń wiekowych.

W ramach tego wydarzenia organizowane będą  również warsztaty  Zdrowego kręgosłupa oraz dla kobiet w ciąży, a także Nordic Walking.

Oprócz tych obowiązkowych warsztatów każde miasto może zaproponować dodatkowe aktywności i atrakcje. W Sandomierzu w spacerze będą również uczestniczyły Amazonki, a w Skierniewicach odbędzie się bieg na szpilkach dla dzieci z autyzmem. Dodatkowo w ramach projektu przewidziana jest edukacja Polaków dotycząca roli aktywności fizycznej.

W tym celu zostanie przygotowana broszura – “Ruch na receptę”, w której będą opisane zalety spaceru i  znajdzie się instruktarz ćwiczeń przygotowujących do spaceru czy marszu oraz zasady zdrowego, zbilansowanego odżywiania z najnowszymi zaleceniami w tym zakresie.

Kolejną pozycją, która zostanie wydana będzie bajka dla dzieci – „Skacz po zdrowie” skierowana do najmłodszych.
W książce oprócz samej bajki znajdą się ćwiczenia w parach dla rodzica z dzieckiem oraz przykładowy jadłospis dla dziecka na jeden dzień.

W przyszłym roku natomiast zostanie wydany poradnik dla lekarzy o zaletach spaceru, aktywności fizycznej oraz zasadach przepisywania ruchu na receptę, aby przynosił jak największe korzyści dla zdrowia.

www.perlasport.pl

- REKLAMA -