SOLO Workout – Inteligentna siłownia bez wymiany maszyn

Zaangażowanie klubowiczów jest ważnym elementem każdej siłowni. Jednym ze sposobów na zwiększone zadowolenie oraz zaangażowanie podopiecznych jest umożliwienie dostępu do sprzętu inteligentnego – smart. System czujników SOLO pozwala zmienić dowolną maszynę do ćwiczeń w urządzenie inteligentne. Rozwiązanie jest niezwykle przyjazne dla użytkowników siłowni. Wystarczy ściągnąć aplikację SOLO Workout na swój smartfon, aby cieszyć się możliwościami smart gym.

To, co wyróżnia SOLO spośród innych, dostępnych na rynku rozwiązań, to możliwość zamiany dowolnej maszyny stosowej, cardio lub cable w sprzęt inteligentny. Pozwala to na znaczną redukcję kosztów modernizacji siłowni.

SOLO Workout - inteligentna siłownia bez wymiany maszyn

Zamień dowolną maszynę w sprzęt smart

Czujniki zamontowane na maszynie współpracują z aplikacją mobilną użytkownika oraz automatycznie zbierają i wysyłają statystyki wykonywanych ćwiczeń oraz użytkowania maszyny do serwisu w chmurze. SOLO wspiera wszystkie typy maszyn stosowych, kardio oraz cable. Jest to jedyne tego typu rozwiązanie na świecie, pozwalające zmienić każdy typ maszyny dowolnego producenta w sprzęt inteligentny, a aplikacja pozwala na dostęp do danych w czasie rzeczywistym. Czujniki nie potrzebują przyłącza sieciowego – są zasilane bateriami, a montaż na stałych elementach maszyny czyni czujniki niezawodnymi.

Połączenie z maszyną odbywa się za pomocą NFC – wystarczy przyłożyć swój smartfon do modułu SOLO, aby uruchomić tryb treningowy. Powtórzenia, serie, obciążenie, czas, dynamika, zakres unoszenia stosu oraz inne dane treningowe są automatycznie pobierane w czasie rzeczywistym za pomocą Bluetooth.

Trening dostosowany do potrzeb użytkownika

Użytkownicy mogą tworzyć własne plany treningowe z wyborem ponad dwustu dostępnych ćwiczeń, oglądać filmy instruktażowe, planować treningi w czasie, wprowadzać wyniki ręcznie lub automatycznie z pomocą systemu SOLO oraz przeglądać historię i statystyki swoich ćwiczeń, które mogą udostępnić m.in. na portalach społecznościowych. Aplikacja pozwala na pełne dostosowanie treningu do potrzeb użytkownika oraz informuje o postępach w realizacji planu.

Kontakt z trenerem nigdy nie był prostszy

System SOLO to rozwiązanie skierowane również do trenerów personalnych. Aplikacja trenerska SOLO pozwala trenerom rozpowszechniać swoją wiedzę i prowadzić cyfrowy coaching. Pozwala to na przeprowadzenie treningu pół nadzorowanego, który jest oparty o wiarygodne dane z czujników SOLO. System ułatwia trenowanie oraz zarządzanie podopiecznymi.

Trenerzy mogą łatwo tworzyć i udostępniać plany treningowe, śledzić postępy klubowiczów oraz wysyłać osobiste wskazówki. Dodatkową funkcjonalnością aplikacji jest tworzenie diet dla podopiecznych. Trener ma możliwość tworzenia spersonalizowanych diet z określonych składników wraz z ich wartościami odżywczymi. Ponadto, istnieje możliwość oferowania klientom gotowych diet dopasowanych do aktywności fizycznej, dostarczanych przez catering współpracujący z klubem.

Panel administracyjny SOLO Workout

SOLO dostarcza dane o użytkowaniu maszyn, ćwiczeń i programów. Zebrane statystyki informują o obłożeniu poszczególnych maszyn w ujęciu godzinowo-dziennym oraz o ewentualnych awariach. SOLO ułatwia podejmowanie strategicznych decyzji dotyczących utrzymania usług, personelu oraz inwestycji.

Przystępna cena – niesamowite możliwości

SOLO pozwala na modernizację siłowni bez wymiany maszyn. Stwarza to możliwość uzyskania nowych źródeł dochodu oraz zwiększenia atrakcyjności oferty, przy relatywnie niskim koszcie integracji systemu.

Artykuł sponsorowany

Przeczytaj też Digitalizacja klubu fitness

- REKLAMA -