Pięć gwiazdek z wellnessem i zmysłowymi doznaniami w tle

Wiosną 2018 roku otwarty zostanie Renaissance Warsaw Airport Hotel, pierwszy pięciogwiazdkowy hotel zlokalizowany bezpośrednio przy Lotnisku Chopina w Warszawie. Jest to także pierwszy w Polsce obiekt marki Renaissance, należącej do największej sieci hotelarskiej na świecie – Marriott International.

Renaissance Warsaw Airport Hotel to pięciogwiazdkowy hotel w niestandardowym wydaniu.  Dysponuje 225 pokojami, w tym 11 apartamentami, których wystrój odwołuje się do polskiego modernizmu – inspiracje czerpano z dorobku polskiego wzornictwa, sztuki i grafiki, a tematy Polskiej Szkoły Plakatu były dla architektów bazą do stworzenia niepowtarzalnych wnętrz. Wszystkie pokoje są idealnie wyciszone.

Hotel Renaissance, jako jedyny w okolicy lotniska, odda gościom do dyspozycji basen i sauny (sauna fińska i łaźnia parowa) oraz ekskluzywną strefę SPA z gabinetami masażu i kosmetyki. Jak się dowiadujemy w Chopin Airport Development, czyli u inwestora i operatora hotelu, hotelowa siłownia będzie dysponować sprzętem marki Matrix. Hotelowy klub fitness to strefa cardio (z bieżniami, trenażerem eliptycznym, rowerami pionowymi i poziomymi) i strefa siłowa/funkcjonalna.

 

Hotel zaoferuje także Executive Lounge na najwyższym piętrze, z obszerną ofertą gastronomiczną i niepowtarzalnym widokiem na płytę lotniska. W hotelu będzie także Barber Shop.

– Renaissance Warsaw Airport Hotel nie jest klasycznym hotelem pięciogwiazdkowym. Ani styl, ani kolorystyka i wystrój wnętrz nie pozwalają porównać go z innymi hotelami tej klasy – mówi Gheorghe Marian Cristescu, Prezes Chopin Airport Development. Naszym celem było stworzenie Hotelu dla ludzi mających odwagę wyjść poza konwenanse, otwartych na odkrycia, którzy stale szukają nowych inspiracji, także podczas  podróży służbowych – dodaje.

By złamać konwencję tradycyjnego concierge’a i oddać charakter miejsca, w którym znajduje się hotel, marka wprowadza stanowisko Nawigatora. Nawigator jest ekspertem, który specjalnie dla gości tworzy bazę miejsc w Warszawie, oddających aktualny klimat i atmosferę miasta. Lokalny charakter miejsca to także restauracja oraz bar, które czerpią z bogactwa regionalnych, sezonowych składników. Na gości czekają także: R Evenings oraz Bar Rituals – regularne spotkania w barze przy autorskich koktajlach i muzyce na żywo oraz Sensory Experiences – wyjątkowe zapachy, dźwięki oraz światło, tworzące spójne doświadczenie dla zmysłów.

– Dbałość o detale na każdym poziomie, wystrój wnętrz, ale przede wszystkim smaki i zapachy, które zapewnią gościom niezapomniane przeżycia i autentyczne doświadczenia, inspirowane lokalnym charakterem miejsca – to filozofia marki Renaissance – mówi Dariusz Oleksiak, Dyrektor Generalny Renaissance Warsaw Airport Hotel. Otwieramy hotel, który jest wyjątkiem w skali obiektów pięciogwiazdkowych – to raczej obiekt “lifestylowy” aniżeli luksusowy w dotychczasowym rozumieniu – podkreśla.

W Hotelu znajduje się nowocześnie zaprojektowana przestrzeń konferencyjna, która umożliwia dostosowanie rozwiązań do indywidualnych potrzeb klienta – 8 sal konferencyjnych o łącznej powierzchni 844 m kw., a także wysoka na 5,5 m Sala Balowa. Za pomocą aplikacji mobilnej możliwy jest kontakt z personelem w każdym miejscu i momencie wydarzenia. Przestrzeń konferencyjną dopełnia specjalnie przygotowane menu bazujące na organicznych produktach oraz elementy relaksacyjne i pobudzające kreatywność takie jak łamigłówki, czy gry sprawnościowe.

Źródło: materiały prasowe Chopin Airport Development

 

- REKLAMA -