Jak Polacy dbają o formę jesienią?

Dla 29% zapytanych Polaków sposobem na dobrą kondycję organizmu o tej porze roku jest stosowanie odpowiednich suplementów diety. Do uprawiania różnorodnych ćwiczeń według przygotowanego treningu personalnego przyznaje się 17%, a do stosowania indywidualnego planu dietetycznego – 12% respondentów. Niestety, jak wynika z sondy zrealizowanej przez serwis Prezentmarzeń, aż 25% spośród 1089 zapytanych Polaków przyznaje, że nie uprawia żadnego sportu.

 

Wyniki sondy „Jak Polacy dbają o formę jesienią” pokazują, że staramy się spędzać czas na zewnątrz – tak deklaruje 42% respondentów. Z preferowanych aktywności fizycznych, co trzeci Polak lubi spacery, 29% stawia na bieganie, a 21% jeździ na rowerze. Dla 14% ulubioną formą aktywności jest nordic walking. Niestety, mimo deklaracji o preferowanych formach spędzania czasu w ruchu z myślą o dobrej kondycji, aż 41% Polaków zdradza, że unika o tej porze roku jakichkolwiek aktywności, a 27% zmusza się tylko do koniecznego ruchu. Pocieszającym jest fakt, że 32% respondentów deklaruje, że stara się dużo ruszać podczas całego dnia.

Może sport nie jest naszą preferowaną formą aktywności fizycznej w zimniejszych miesiącach roku, ale jak pokazują wyniki sondy, Polacy szukają różnych sposobów, aby nie popaść w jesienną chandrę. Spośród 1089 respondentów, 24% wybiera aktywną rozrywkę z rodziną, jak na przykład park trampolin, 23% wyjeżdża na weekendy, 19% wybiera restauracje i kino, a 14% na przykład kurs tańca.

Pogorszenie samopoczucia to jeden z najczęstszych symptomów towarzyszących jesieni. Słaba pogoda, niedobór światła słonecznego oraz osłabienie organizmu ma znaczący wpływ na naszą formę. Uczymy się jednak coraz lepiej walczyć z jesienną chandrą i korzystamy zarówno z różnych form aktywności sportowych oraz z rozrywek dających pozytywny przypływ energii. Wizyta w parku trampolin z rodziną, wypady off road ze znajomymi, czy wizyta w Escape Roomie z przyjaciółmi – to coraz bardziej popularne w Polsce formy spędzania czasu. – mówi Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Na towarzyszy wspólnie uprawianych aktywności, najchętniej wybieramy przyjaciół lub znajomych – 34% odpowiedzi, chętnie również sami je konsumujemy – 27% odpowiedzi oraz w towarzystwie partnera lub partnerki – 18% odpowiedzi. Dla 18% respondentów najlepszym towarzyszem jest rodzina.

Spośród wskazanych, przykładowych sposobów na rozładowanie jesiennego napięcia, zapytani respondenci najczęściej wybierają park trampolin – 41% odpowiedzi, 29% ćwiczenia relaksacyjne, 17% wspinanie się na ściance, a 13% stawia na strzelnicę.

W okresie jesiennym obserwujemy duże zainteresowanie takimi rozrywkami jak park trampolin, lot w tunelu aerodynamicznym czy Escape Room. Ze względu na coraz gorszą pogodę na zewnątrz, szukamy ciekawych, alternatywnych sposobów na aktywne spędzanie czasu, ale nie chcemy rezygnować z dobrej zabawy. A możliwości w przystępnych cenach jest w Polsce coraz więcej. – komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Zapytani o częstotliwość uprawianych aktywności związanych z dbaniem o formę, co trzeci Polak przyznaje, że odbywa się to tylko raz w tygodniu, 24% kilka razy w tygodniu, a 18% że 2-3 razy w miesiącu. Na aktywności jesienne, 48% zapytanych przez serwis Prezentmarzeń Polaków wydaje do 100 zł miesięcznie, 28% do 300 zł, a 8% nawet do 500 zł.

Źródło: materiały prasowe Prezentmarzeń/ Sonda “Jak Polacy dbają o formę jesienią” została zrealizowane w formie ankiety online na próbie 1089 respondentów w październiku br. przez serwis Prezentmarzeń.

- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ