Petycja do Premiera: Klienci klubów fitness protestują

Już ponad 170 000 osób podpisało petycję adresowaną do Premiera i rządu. W ten sposób przeciwko zawieszeniu działalności klubów fitness, siłowni i basenów protestują ich klienci. Petycja jest oddolną inicjatywą osób aktywnych fizycznie.

STOP zamknięciu obiektów sportowych!

Petycja została opublikowana w piątek na fali oburzenia związanego z zamknięciem klubów fitness, siłowni i pływalni. Obywatelska inicjatywa w niecałe 3 dni zebrała ponad 180 tys. podpisów. Pomysłodawcy petycji: STOP zamknięciu obiektów sportowych! skierowanej do Premiera Mateusza Morawieckiego i jego rządu chcą zebrać 200 tys. podpisów i przekazać rządzącym jako wyraz sprzeciwu przeciwko podjętym decyzjom. Branża fitness jest bardzo zdeterminowana. Pokazała to podczas sobotniego protestu na Placu Zamkowym w Warszawie.

Mamy duże poczucie niesprawiedliwości

“Decyzje o zamknięciu naszej branży zostały podjęte bez żadnych konsultacji oraz na przekór licznym badaniom nad aktywnością fizyczną i rozprzestrzenianiem się wirusa. Wszelkie wytyczne sanitarne były przez nas przestrzegane, przechodziliśmy liczne kontrole bez zastrzeżeń. Mamy bardzo duże poczucie niesprawiedliwości i nie zgadzamy się z takim postępowaniem z branżą która generuje ponad 4 mld. zł przychodu rocznie i zatrudnia ponad 150 tys. ludzi. Zgadza się z nami niż ponad 180 tys. Polaków, którzy podpisali petycję do Pana Premiera, Mateusza Morawieckiego – powiedział Łukasz Gądek z Federacji Pracodawców Fitness.

Poniżej link do petycji:

https://secure.avaaz.org/community_petitions/pl/premier_rp_mateusz_morawiecki_stop_zamknieciu_obiektow_sportowych/?cKbixnb&utm_source=sharetools&utm_medium=copy&utm_campaign=petition-1131238-stop_zamknieciu_obiektow_sportowych&utm_term=Kbixnb%2Bpl&fbclid=IwAR2UUABeXIZNZBTyMdYdAHsad6oiNghM24fmnlyeGfKsb6yS0NMXqpu7AeI

Dziś odbyło się spotkanie przedstawicieli branży z Wicepremierem Jarosławem Gowinem, Ministrem Rozwoju, Pracy i Technologii. O wynikach poinformujemy niebawem.

Źródło: materiały prasowe Federacja Pracodawców Fitness

 

 

- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ