Nowy My Fitness Place już niedługo w Krakowie

Benefit Systems S.A. został kolejnym najemcą w najnowszym krakowskim projekcie biurowym, The Park Kraków. W ramach wynajmowanej powierzchni uruchomiony zostanie klub pod marką My Fitness Place. Otwarcie zaplanowano na IV kwartał 2023 roku.

– Pozyskanie partnera takiego jak Benefit Systems S.A., którego nowoczesny klub fitness zajmie ponad 1200 mkw.[…], wpisuje się w naszą strategię budowania projektów, w których nie tylko dobrze się pracuje, ale też spędza czas po pracy

–  mówi Bartosz Prytuła, Managing Partner w White Star Real Estate.

– Rosnąca świadomość wpływu sportu na zdrowie i samopoczucie sprawia, że coraz więcej osób wprowadza aktywność ruchową do swojej codzienności. Czerpiąc z koncepcji 15-minutowego miasta, chcemy im to ułatwić. Przede wszystkim oszczędzając czas, tworząc zintegrowane społeczności i poprawiając jakość życia. Jesteśmy przekonani, że My Fitness Place będzie stanowił ogromną wartość dodaną dla najemców The Park Kraków.  Dopełni także rekreacyjną ofertę skierowaną do mieszkańców Podgórza – dodaje Bartosz Prytuła.

My Fitness Place z myślą o dobrym samopoczuciu

Sieć My Fitness Place to łącznie ponad 15 obiektów znajdujących się w województwie małopolskim, śląskim i opolskim. Klub fitness w The Park Kraków zaoferuje różnorodne zajęcia fitness, a także strefy: maszyn, treningu funkcjonalnego i cardio. Nie zabraknie także strefy odnowy biologicznej i relaksu z sauną suchą czy sauną infrared. Co istotne dla wielu osób, klub będzie honorował karty MultiSport.

– Otwarcie jednego z naszych klubów My Fitness Place w kompleksie The Park Kraków, który projektowano z myślą o dobrym samopoczuciu ludzi, wpisuje się w naszą misję propagowania zdrowego stylu życia opartego na aktywności fizycznej i pracy w warunkach work-life-balance

– mówi Tomasz Groń, dyrektor zarządzający klubami fitness należącymi do Benefit Systems.

– Proponowane przez nas formy treningowe są oparte na najnowszych badaniach i trendach. Potwierdzają one, że aktywność fizyczna stała się nieodłącznym elementem dbania o siebie. Zarówno w sferze wyglądu i zdrowia fizycznego, jak i od strony mentalnej. Znajduje to odzwierciedlenie w naszej ofercie, która doskonale odpowiada na wszystkie wspomniane wcześniej potrzeby. Dlatego wśród oferowanych przez nas zajęć znajdują się zarówno zajęcia prozdrowotne, wspierające uprawianie sportów amatorskich jak i minimalizujące skutki wszechobecnego stresu – opowiada Tomasz Groń.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja wpisują się w ideę działalności The Park Kraków. W ubiegłym roku na terenie kompleksu powstała letnia przestrzeń Shuvary Park ze strefą relaksu, boiskami i infrastrukturą sportową. Regularnie organizowano m.in. takie wydarzenia jak: bezpłatne kino letnie czy joga na świeżym powietrzu. Strefę otwarto ponownie 13 maja 2023 r. Jak zapewnia inwestor, tegoroczna oferta jest jeszcze ciekawsza. Obejmuje ona również współpracę z klubem My Fitness Place, w ramach której odbywają się m.in. joga, Power Pilates oraz Zumba.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w The Park Kraków powstała także rozbudowana infrastruktura dla rowerzystów (szatnie, prysznice i stojaki na rowery). Wspiera ona pracowników The Park w wyborze tego ekologicznego środka transportu i korzystania z licznych ścieżek rowerowych istniejących w pobliżu obiektu.

The Park Kraków, oprócz powierzchni biurowych, oferuje także ponad 3 ha przestrzeni wewnętrznej z dużą ilością zieleni, elementami wodnymi i materiałami naturalnymi – zaprojektowanej zarówno z myślą o wypoczynku, jak i pracy na świeżym powietrzu.
Budowa pierwszego budynku w ramach kompleksu rozpoczęła się w połowie 2020 roku. W maju 2022 roku uzyskał on pozwolenie na użytkowanie. Aktualnie wynajęto ponad 80%. Kondygnacje parterowe będą przeznaczone głównie na działalność usługową. W pierwszym budynku, oprócz siłowni, znajdzie się także lunch bar i sklep spożywczy. Do końca zbliża się także realizacja budynku drugiego.

Aktualnie trwające prace wykończeniowe wewnątrz budynku przebiegają zgodnie z harmonogramem. Oddanie do użytkowania budynku drugiego zaplanowano na III kw. 2023 r.

O projekcie

The Park Kraków będzie docelowo liczył 8 budynków biurowych, w których dostępne będzie ok. 100 tys. m2, wysokiej jakości powierzchni najmu. Cały kompleks The Park Kraków został zaprojektowany zgodnie z zasadami biophilic design. Jak potwierdzają badania wspiera to produktywność, kreatywność i wpływa na dobre samopoczucie osób pracujących w takim otoczeniu. W projekcie przewidziano także liczne rozwiązania ekologiczne.

Źródło: materiały prasowe

- REKLAMA -