Nominowani do FIBO Innovation & Trend Award 2022

Od ponad 20 lat nagroda “FIBO Innovation & Trend Award” zwraca uwagę branży na najciekawsze pomysły i trendy. W tym roku jury nominowało 19 produktów. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas tegorocznego “Europejskiego Forum Zdrowia i Fitnessu”, które odbędzie się 6 kwietnia w Kolonii.

W tym roku – mimo dwóch trudnych lat z pandemią – wpłynęło wiele zgłoszeń do nagrody.

– Duże zainteresowanie konkursem i duża liczba zgłoszeń to bardzo pozytywny sygnał z branży. Widać, że okres pandemii został wykorzystany na rozwój projektów. To pomaga nam wrócić z rozmachem do działania

– mówi Anke Brendt z FIBO.

Trwające kilka godzin obrady pięcioosobowego jury zostały wzbogacone o nowe elevator pitches, czyli krótkie prezentacje produktów. Jeśli pojawiały się pytania od jurorów, do akcji wkraczał Elevator Pitch, w ramach którego wystawcy mogli w ciągu 60 sekund przedstawić swoje produkty. Dzięki tej innowacji pojawiające się wątpliwości mogły być wyjaśniane na bieżąco.

FIBO Innovation & Trend Award 2022

A oto 19 nominowanych w sześciu kategoriach:

Kategoria Ekologia i zrównoważony rozwój

Ergofit GmbH/ Ergofit Row: Dzięki nowej technologii hamowania Fluidmotion, ruch wiosłowania przy użyciu Ergofit Row staje się wyjątkowy i naturalny. Jak wiosłowanie na prawdziwej wodzie. Dzięki niewiarygodnej ciszy (<50 dB) użytkownik wpada w radosne doświadczenie przepływu. Ergofit Row jest w 100 proc. produkowany w Niemczech.

Rekoplast Kompozyt/ Rekoline: Rekoline to jednostronnie karbowana mata gumowa o niewielkiej wadze i doskonałych właściwościach akustycznych i tłumiących drgania. Polecana do użytku w studiach fitness. Proces produkcji jest w 100 proc. bezodpadowy.

Kategoria Zdrowie i profilaktyka

eBioody/ Biody Xpert ZM II: Biody Xpert ZM II to przenośne urządzenie, które fani fitnessu mogą stosować w życiu codziennym do pomiaru masy mięśniowej i sprawdzania skuteczności treningu. Jest to urządzenie, które nadaje się do szczegółowej analizy ciała osób dorosłych. Jest to idealne rozwiązanie dla trenerów personalnych i dietetyków, ponieważ jest przenośne, bardzo lekkie i bezprzewodowe. Dzięki precyzyjnym i dokładnym pomiarom użytkownicy mogą sprawdzić stan swojej masy mięśniowej i w razie potrzeby zoptymalizować trening.

EGYM/ EGYM Fitness Hub: EGYM Fitness Hub to nowe serce siłowni w nowoczesnych obiektach fitness i zdrowotnych. Bezkontaktowy onboarding w najkrótszym możliwym czasie, intuicyjne analizy ciała i testy mobilności oraz zrozumiała wizualizacja sukcesów treningowych dzięki BioAge: EGYM Fitness Hub za jednym zamachem zaspokaja trzy najważniejsze potrzeby klientów i przenosi opiekę nad klubowiczami na nowy poziom.

Ergofit GmbH/Ergofit Connect, Ergotrack: Ergotrack to inteligentny tracker aktywności, który może rejestrować ćwiczenia fizyczne w czasie rzeczywistym. Dzięki nowej aplikacji Ergofit Connect powtórzenia darmowych ćwiczeń są wizualizowane na smartfonie w postaci informacji zwrotnej na żywo. Rozwiązanie mobilne jest kompatybilne z cyfrowym oprogramowaniem szkoleniowym Vitality. W ten sposób trenerzy zapewniają swoim podopiecznym optymalne wsparcie w osiąganiu celów.

Myzone/ MZ-Switch: Myzone MZ-Switch to pierwszy na świecie monitor pracy serca z opcją pomiaru na klatce piersiowej, ramieniu i nadgarstku. Można go przełączać między EKG i PPG, dzięki czemu może być noszony na klatce piersiowej lub na nadgarstku.

Skain GmbH/ Curve Workout by Trackbar: Curve Workout firmy Trackbar to rewolucyjny system czujników i aplikacja, która umożliwia digitalizację wybranego sprzętu do ćwiczeń siłowych w celu śledzenia przebiegu treningu. Czujnik umieszczony jest pod płytami obciążnikowymi urządzenia w celu śledzenia ruchu ciężaru. Dane te przesyłane są do smartfona i zapewniają natychmiastową informację zwrotną.

Kategoria Styl życia, Life-Balance i Wellness

Atepaa/ Sophia: urządzenie wielofunkcyjne, które posiada dodatkowy zestaw hantli, kettlebells, matę do ćwiczeń i podstawowe akcesoria fitness. Dzięki połączeniu różnych rodzajów sprzętu sportowego, produkt ten można wykorzystać we własnym pokoju hotelowym i utrzymać podróżnych w dobrej formie.

Benchmark Sp. z o.o./ Wielofunkcyjna drabinka gimnastyczna BenchK 113: Wielofunkcyjna drabinka gimnastyczna BenchK 113 z akcesoriami gimnastycznymi i dodatkowym mocowaniem może być używany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Drabinka BenchK 113 jest praktyczna i stylowa. Dzięki temu łączy w sobie aspekt lifestylowy z treningiem dla całej rodziny.

Myga Joga/ Panna Molly Myga: pluszowa krowa Panna Molly Myga została zaprojektowana tak, aby w zabawny sposób przybliżyć nawet najmniejszym sportowcom obszary jogi i medytacji, a tym samym wspierać ich rozwój. Molly zawiera talię 45 kart z ćwiczeniami jogi i oddychania oraz wizualizacjami, które pomagają dzieciom odnaleźć spokój, skupić się, zbudować siłę, praktykować miłość i życzliwość.

Kategoria Odżywianie

Käserei Loose GmbH & Co. KG/ Ser z kulturami SKYR: Dzięki zawartości 36 gramów białka w opakowaniu (115 g), ser z kwaśnego mleka jest szczególnie popularny wśród aktywnych i lubiących fitness fanów sera. Serek fitness ma także zawartość tłuszczu wynoszącą tylko około 0,5 procent i łatwo mieści się w każdej torbie sportowej.

Sureblend Limited/ Sureblend Power Blender Shaker: Shaker w kilka sekund bez trudu miesza białko w proszku, suplementy diety, płatki owsiane, jagody i orzechy.  Może służyć także jako bank energii dla innych urządzeń.

Kategorie Performance

EGYM/ EGYM Fitness Hub: EGYM Fitness Hub to nowe serce sali treningowej w nowoczesnych obiektach fitness. Dzięki BioAge możliwy jest bezkontaktowy onboarding w najkrótszym możliwym czasie, intuicyjne analizy ciała i testy mobilności oraz zrozumiała wizualizacja sukcesów treningowych. EGYM Fitness Hub za jednym zamachem zaspokaja trzy najważniejsze potrzeby klientów i przenosi opiekę nad klubowiczami na nowy poziom.

Ergofit GmbH/Ergofit Connect, Ergotrack: Ergotrack to inteligentny tracker aktywności, który może rejestrować ćwiczenia fizyczne w czasie rzeczywistym. Dzięki nowej aplikacji Ergofit Connect powtórzenia darmowych ćwiczeń są wizualizowane na smartfonie jako informacje zwrotne na żywo. Rozwiązanie mobilne jest kompatybilne z cyfrowym oprogramowaniem szkoleniowym Vitality. W ten sposób trenerzy zapewniają optymalne wsparcie dla trwałego sukcesu swoich klientów.

Ergofit GmbH/ Ergofit Row: Dzięki nowo opracowanej technologii hamowania Fluidmotion, ruch wioślarski przy użyciu Ergofit Row staje się wyjątkowy i naturalny. Jak wiosłowanie na prawdziwej wodzie. Dzięki niewiarygodnej ciszy (<50 dB) użytkownik wpada w radosne doświadczenie przepływu.

Gungnir of Norway/ The Allrounder: The Allrounder, czyli sztanga olimpijska 20 kg, przenosi zwykły trening ze sztangą na wyższy poziom. Dokładniej mówiąc, jest to rewolucja w treningu ze sztangą. Zintegrowany mechanizm kołnierza zapewnia bezpieczny trening z wolnymi ciężarami, eliminuje zbędny sprzęt i ułatwia wymianę płyt obciążeniowych.

Skain GmbH/ Curve Workout by Trackbar: Program Curve Workout umożliwia samodzielne śledzenie treningu. Zwłaszcza poprzez ćwiczenia wolne. Zwiększa efektywność i bezpieczeństwo treningu ukierunkowanego na wyniki. Połączenie ważnych trendów, takich jak grywalizacja, sprzęt sieciowy i otwarte ekosystemy, to zdecydowanie obiecujące warunki wstępne do wprowadzenia tego produktu w klubach fitness.

Kategoria Start-Up

London Nootropics/ Kawa adaptogenna: Te adaptogenne mieszanki kawy zapewniają wszystkie korzyści płynące ze spożywania zwykłej kawy. Minimalizują  jednocześnie skutki uboczne, takie jak nerwowość i niepokój. Każdą mieszankę opracowano z myślą o konkretnym celu. Grind zapewnia jasność umysłu i koncentrację, Zen łagodzi stres i niepokój, a Mojo daje naturalny zastrzyk energii.

Plyofold/ Plyofold: Produkt Plyofold to plyobox lub znany również jako jump box. Może być używany szczególnie w treningu HIIT. Box Plyofold można złożyć, a tym samym łatwiej przechowywać i transportować. Dzięki temu w sali pozostaje więcej miejsca na ćwiczenia i inne urządzenia.

Źródło: materiały prasowe

Przeczytaj też FIBO restart

 

- REKLAMA -