FIBO restart

Po przerwie związanej z pandemią FIBO wraca do bloków startowych i wysyła mocny sygnał branży fitness. Targi FIBO 2022 odbędą się w dniach 7‒10 kwietnia. Tym razem wystawcy zaprezentują swoją ofertę w sześciu halach.

W 2022 roku FIBO wreszcie powróci do realnego świata. Od 7 do 10 kwietnia w halach targowych w Kolonii będzie okazja do zapoznania się z najnowszymi trendami branży fitness & wellness. I, jak podkreślają organizatorzy targów, w końcu będzie się można zobaczyć na żywo. Tegoroczna edycja targów zajmie sześć hal. Część wystawienniczą uzupełnią liczne strefy specjalne oraz nowy Kongres FIBO.

Zdrowie przede wszystkim

Zdrowie jest na pierwszym miejscu nie tylko w materiałach promujących FIBO. Jest to również najwyższy priorytet w realizacji tego wydarzenia.
– Od miesięcy ciężko pracujemy, aby zorganizować pierwsze od 2019 roku FIBO w realu. Zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich zwiedzających i wystawców jest dla nas na pierwszym miejscu – mówi szefowa FIBO, Silke Frank. – Bazując na doświadczeniach z ostatnich dwóch lat życia w pandemii i ocenie wirusologów, jesteśmy przekonani, że do kwietnia sytuacja epidemiologiczna zdecydowanie się poprawi.

Nowe hale, nowe tematy

Branża, która została mocno dotknięta kryzysem, pilnie potrzebuje impulsów do wyznaczenia wspólnego strategicznego kursu na przyszłość. – FIBO 2022 zaplanowane jest w taki sposób, żeby aktywnie promowało aktualne ważne wydarzenia na rynku i zwróciło uwagę na silnie rozwijające się segmenty – tłumaczy Frank.
W nowo zaprojektowanej hali 8 na odwiedzających czeka spotkanie z segmentami: zdrowie, wellness, spa oraz wnętrza. W tej hali będą odbywać się także prelekcje oraz dyskusje „Exercise is Medicine”.

Nowe technologie

W halach 6 i 7 swoją ofertę zaprezentują m.in. firmy: Johnson Health Tech., milon industries, EGYM, Core Health + Fitness, Drax, Scotfit, Bodytone International Sport czy Panatta. W hali 7 na Future Forum odwiedzający będą mogli posłuchać ciekawych wykładów dotyczących digitalizacji. Nowe technologie nie ominęły branży fitness, dlatego temat jest jak najbardziej aktualny.

Dla trenerów i instruktorów

W hali 9 zorganizowana na nowo przestrzeń połączy trening funkcjonalny i zajęcia grupowe, czyli będzie miejscem inspiracji zarówno dla trenerów, instruktorów, jak i właścicieli oraz menedżerów obiektów. Odbędzie się tu m.in. Forum Funkcjonalne organizowane przez IFAA, Bodylife i Perform Better, a także po raz pierwszy – IFAA Trainer Plaza.

Produkty CBD na FIBO

Hala 5.2 została zaplanowana na miejsce spotkań profesjonalistów branży fitness i konsumentów. Znajdzie się tu wszystko, co związane jest ze zdrowym odżywianiem, modą, urodą, fitnessem grupowym oraz pojawi się nowość – produkty CBD. Nie zabraknie również strefy lifestyle, sceny, Festiwalu Rowerowego itp.
Hala 10 po raz kolejny stanie się halą FIBO POWER z ofertą dla fanów kulturystyki, sportów siłowych i sztuk walki.

EHFF ponownie rozpoczyna targi

6 kwietnia w Centrum Kongresowym Północ na terenach targowych Koelnmesse po raz kolejny odbędzie się „European Health & Fitness Forum”. Kongres organizowany przez EuropeActive regularnie gromadzi czołowych przedstawicieli międzynarodowej branży fitness.

Źródło: materiały prasowe

- REKLAMA -