Medicover przejmuje 18 klubów fitness w Krakowie i na Górnym Śląsku

W grudniu Medicover sfinalizował przejęcie spółki Smart Platinium – sportowego giganta klubów fitness i siłowni działających pod markami Platinium Fitness i Smart Gym. W wyniku akwizycji sportowe portfolio Medicover zwiększy się aż o dziesięć klubów Platinium Fitness w Krakowie i osiem klubów Smart Gym na Górnym Śląsku. To kolejna duża transakcja Medicover w tym roku, po przejęciu m.in. sieci McFIT, Fit Forma (obecnie Well Fitness), czy Premium Fitness&Gym. Nowa inwestycja w kluby fitness zdecydowanie wzmocni ofertę Medicover Sport w regionie Górnego Śląska i Krakowa.

Medicover konsekwentnie buduje swoją pozycję w świecie sportu. Rozbudowuje sieć klubów fitness i siłowni, jak również rozwijając markę Medicover Sport (operatora pakietów sportowych). Nowe przejęcie to pozyskanie mocnego gracza z południa Polski, a tym samym wzmocnienie oferty dla klientów pakietów sportowych Medicover Sport.
Włączenie do naszego portfolio sieci Platinium Fitness i Smart Gym to dla nas ważny krok inwestycji na południu Polski. Pozyskujemy do swojego portfolio osiemnaście prestiżowych, wysokiej jakości klubów fitness, obsługiwanych przez profesjonalnych trenerów i instruktorów. Tym samym bardzo wzmacniamy swoją pozycję w tym regionie

– mówi Justyna Gościńska, Dyrektor Departamentu Sport i Fitness w Medicover w Polsce.

To dla nas także ważny akcent na koniec roku, w którym sfinalizowaliśmy wiele inwestycji w kluby sportowe. Myślę, że odczują to także klienci pakietów sportowych Medicover Sport, ponieważ nasze portfolio klubów dynamicznie się zwiększa – dodaje.

Dziesięć nowo przejętych przez Medicover klubów działa w Krakowie pod marką Platinium Fitness. Pozostałych osiem funkcjonuje w ramach górnośląskiej sieci Smart Gym
(w Katowicach, Gliwicach, Zabrzu i Rudzie Śląskiej). Obie sieci cieszą się renomą na lokalnych rynkach fitness i kierują szeroką ofertę zajęć sportowych dla klubowiczów w różnym wieku, o różnym stopniu zaawansowania. Równolegle do aktywności ruchowych organizowanych stacjonarnie kluby obu marek organizują różnorodne zajęcia online z udziałem trenerów. Platinium Fitness świadczy ponadto usługi z zakresu fizjoterapii sportowej. W dwóch krakowskich klubach (przy ul. Bratysławskiej 4 i Al. Pokoju 16) prowadzona jest kompleksowa rehabilitacja urazów sportowych.

Medicover dąży do budowania silnej lokalnej pozycji w branży fitness. Widać to np. na przykładzie województwa łódzkiego, gdzie firma prowadzi aż 16 klubów. W Krakowie Medicover jest obecnie właścicielem 12 klubów: dziecięciu pod marką Platinium Fitness, jednego klubu McFIT i jednego klubu Just GYM.  Na terenie województwa śląskiego prowadzi już kluby Smart Gym (osiem), Well Fitness (osiem), McFIT (jeden), Just GYM (pięć) i Calypso Fitness (trzy – w systemie franczyzy). Daje to łącznie 25 klubów w tym regionie.

Z oferty klubów fitness i siłowni należących do Medicover  będzie można korzystać w ramach pakietów sportowych Medicover Sport. Obecnie całkowita baza Medicover Sport skupia 4623 obiekty partnerskie w całej Polsce.  Pakiety umożliwiają także udział w zajęciach m.in. jogi lub tańca.

Źródło: materiały prasowe

- REKLAMA -