Mistrzowie sportów walki będą szkolić żołnierzy

Prawie 40 utytułowanych sportowców specjalizujących się w różnych dyscyplinach sportów walki rozpocznie szkolenie żołnierzy WOT z podstaw walki wręcz. Szkolenie instruktorskie to efekt kolejnego etapu projektu „Wojownik Niezłomny”.

Misją projektu jest propagowanie i zachęcenie do rozwijania zamiłowania do różnych sztuk walki. Jednak najważniejszym celem jest przeszkolenie wszystkich żołnierzy WOT z podstaw walki wręcz. Krav maga – bo to na podstawowych elementach tego systemu walki skupią się instruktorzy – uczy samoobrony, kontroli nad emocjami i analizy swojego działania w sytuacjach zagrożenia. Ponadto zwiększa pewność siebie i kondycję fizyczną. Jednym słowem hartuje żołnierski charakter, a to z kolei przekłada się na jakość wykonywanych zadań

– czytamy w komunikacie prasowym.

– W początkowych etapach projektu skupiliśmy się na wyłonieniu sportowych liderów, trenerów i koordynatorów w sztukach walki, którzy swoje doświadczenie oraz umiejętności przekażą kolejnym żołnierzom – podkreśla ppłk Marek Grobel, koordynator projektu.

W ubiegłym tygodniu, podczas V etapu projektu 36 żołnierzy przygotowywało się do roli „nauczyciela”. Wszyscy uczestnicy doświadczeni zawodnicy, część z nich to medaliści mistrzostw świata, Europy i Polski. Na zgrupowaniu poznali zasady metodyki nauczania , tak aby efektywnie przekazać swoje umiejętności przyszłym szkolonym. Szkolenie zakończyło się egzaminem, którego zaliczenie było warunkiem otrzymania certyfikatu i dopuszczenia do prowadzenia zajęć w roli instruktora.

Kolejny etap to zajęcia w poszczególnych brygadach podczas szkoleń rotacyjnych.

Źródło: materiały prasowe

- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ