Fitness i gaming – perfekcyjnie zmatchowani?

Mniej więcej co drugi Niemiec jest graczem – niezależnie od wieku i płci. Jeśli więc planowane jest “zarażenie” społeczeństwa entuzjazmem dla zdrowego i aktywnego stylu życia, ważne jest, aby zaoferować grupie docelowej około 34 milionów osób idealne aktywne uzupełnienie gamingu i płynących z tego doświadczeń. Dlatego też targi fitness FIBO 2023 uwzględniać będą w swoim programie tematykę esportu i gier.

Dzięki strefie Gaming & Activity, targi zaoferują graczom własną scenę do prezentacji i miejsce do spotkań ze swoją społecznością. Podczas dyskusji panelowych i sesji coachingowych, eksperci pokażą, jak sprawność fizyczna i umysłowa może poprawić ogólną wydajność.

– Fitness i gry nie wykluczają się wzajemnie. Wręcz przeciwnie. Te dwie dyscypliny świetnie się uzupełniają. Cieszymy się, że możemy zgromadzić na targach reprezentantów obu branż i pokazać, jakie korzyści mogą oni czerpać ze współpracy – mówi Silke Frank, Event Director FIBO.

Fitness dla graczy

Stereotyp gracza z nadwagą jest passé. Profesjonalni esportowcy już dawno zauważyli,  że największą wydajność gwarantuje sprawność umysłowa i fizyczna. A gdzie można pozyskać najwięcej informacji na ten temat? Tylko na największych targach fitness.  Dzięki takim partnerom, jak Supercrowd, metagame i eSports Cologne, FIBO  umożliwi nie tylko świetny networking, ale da także okazję do dokształcenia się i testowania. W dyskusjach panelowych z trenerem wydajności Fabianem Broichem, między innymi, amatorzy i profesjonalni gracze otrzymają wskazówki dotyczące własnego treningu. Dowiedzą się, jak można go zintegrować z codziennym życiem, jakie znaczenie ma zdrowie psychiczne, odpowiednia dieta i regeneracja.

Gaming dla fitnessu

Ale nie tylko profesjonalni gracze esportowi wykorzystują metody treningowe i wskazówki żywieniowe z branży fitness. Również sportowcy amatorzy coraz częściej zanurzają się w świecie gier. Miliony Niemców już teraz utrzymują sprawność fizyczną dzięki graniu lub przynajmniej są tym zainteresowani. Główni wystawcy, tacy jak ExerCube, ICAROS i Lymb.io, zaprezentują najnowsze trendy i innowacje w sportowej rzeczywistości mieszanej. Odwiedzający będą mieli okazję wypróbować hybrydowe zastosowania wirtualnej rzeczywistości. Operatorzy klubów i studiów treningu, a także trenerzy mogą liczyć na fachowe porady ekspertów, którzy pokażą, w jaki sposób wykorzystać potencjał tkwiący w tej grupie docelowej. W końcu żaden inny segment nie rozwinął się w ostatnich latach tak gwałtownie, jak sektor esportu i gier. Poprzez integrację elementów gier branża fitness może dotrzeć do nowych grup docelowych i utrzymać dotychczasowych klientów w dłuższej perspektywie.

Źródło: materiały prasowe Fibo

 

- REKLAMA -