Mistrzostwa Europy ze wsparciem Matrix

Do 11 lutego na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie potrwają Mistrzostwa Europy Juniorów w Biathlonie. W zawodach startuje ponad 250 zawodników. Matrix został oficjalnym partnerem mistrzostw, który dostarcza sprzęt treningowy do obiektu Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej.

Nawet 250 zawodników i zawodniczek, ponad setka trenerów i pracowników technicznych. W poniedziałek, 5 lutego na Polanie Jakuszyckiej oficjalnie rozpoczęły się Mistrzostwa Europy Juniorów w Biathlonie. Pierwsze biegi zaplanowano na 8 lutego. Do niedzieli włącznie młodzi biathloniści i biathlonistki będą rywalizować o osiem kompletów medali w czterech konkurencjach.

Nowości na mistrzostwach

Wśród rozegranych zawodów będą m.in. biegi indywidualne i sprinty, a także sztafeta mieszana oraz supermikst. Po wielu latach z programu zawodów zniknęły biegi pościgowe, zastąpione przez bieg ze startu wspólnego z udziałem 60 zawodników wyłonionych na podstawie dwóch wcześniej rozegranych konkurencji indywidualnych. Ten niezwykle widowiskowy format już od kilku lat gości w kalendarzu zawodów niższej rangi – w Pucharze IBU oraz Pucharze IBU Juniorów.

Mistrzostwa rozpoczęły się od dwóch dni treningów. Na środę, 8 lutego zaplanowano biegi indywidualne, a dzień później wyścigi sztafet. W sobotę 10 lutego na startcie staną sprinterki i sprinterzy. Zwieńczeniem mistrzostw będą biegi ze startu wspólnego.

Treningowe zaplecze najwyższej jakości

Mistrzostwa odbywają się w, otwartym w 2022 r., Dolnośląskim Centrum Sportu Polana Jakuszycka, jednym z najnowocześniejszych tego typu miejsc w Europie.

Znajdują się tam dwie siłownie, jedna dla sportu wyczynowego i przygotowań profesjonalnego sportu, druga dla amatorów. DCS Polana Jakuszycka to nowoczesny obiekt z pełna infrastrukturą: www.polanajakuszycka.pl.

Baza powstała z myślą o amatorach i zawodowcach, dla których stanowi miejsce treningu i przygotowań do najważniejszych zawodów. Nic dziwnego, że w DCS znalazło się miejsce na sprzęt najwyższej klasy. Marka Matrix została oficjalnym partnerem Mistrzostw Europy Juniorów w Biathlonie! Młodzi zawodnicy i zawodniczki przygotowują się do startów ćwicząc właśnie na tym sprzęcie.

„Szykuje się wiele dni intensywnych zmagań. My tam będziemy i nie możemy się doczekać tych emocji!” – czytamy na oficjalnym profilu marki Martix na LinkedIn.

Artykuł sponsorowany

- REKLAMA -