Kino w klubie fitness, czyli dwie pasje w jednym miejscu

Fitenesskino w Krakowie, przy Alei Pokoju
Fitenesskino w Krakowie, przy Alei Pokoju

Przytłumione światła, ekran w wielkim formacie, odpowiednie nagłośnienie, a zamiast kinowych foteli bieżnie, rowerki i inne sprzęty do treningu cardio – tak wygląda kino w klubie fitness. O rozwiązaniu łączącym dwie pasje opowiada Kamila Błasiak, regionalny kierownik klubów spółki Smart Platinium.

Kino kojarzy się raczej z siedzącym trybem życia. Fitness to aktywność. Państwo postanowili połączyć ogień z wodą. W klubach Fitness Platinium i Smart Gym można oglądać filmy, jednocześnie ćwicząc. Skąd wziął się ten pomysł?

Siłownia to nie tylko sztangi i hantle. Znaczna część Klubowiczów wykonuje swój główny trening na strefie cardio lub używa jej jako uzupełnienie treningu, spędzając tam nierzadko 30, 60 lub więcej minut. Nasz pomysł z urozmaiceniem jazdy na rowerze czy biegania na bieżni, jak większość dobrych pomysłów, wziął się z potrzeby. W tym przypadku potrzeby urozmaicenia, jednak dość monotonnego, typu treningu. Chęć obejrzenia filmu do końca jest również bardzo dobrą motywacją do wydłużenia treningu i pracy nad kondycją oraz wytrzymałością.

Jak takie „fitnesskino” wygląda w praktyce?

Nasze strefy „Cinema Cardio” tak naprawdę bardzo przypominają… kina studyjne. Przytłumione światła, ekran w wielkim formacie, odpowiednie nagłośnienie, tylko zamiast kinowych foteli mamy bieżnie, rowerki i inne sprzęty do treningu cardio.

W ilu klubach obu sieci aktualnie funkcjonuje to rozwiązanie i z jakim spotyka się odzewem klientów?

W naszych sieciach obecnie znajduje się siedem takich stref – cztery w Krakowie: Aleja Pokoju 16, Bratysławska 4, Klimeckiego KKF, Solvay Park i trzy na Śląsku: Katowice 4 Wieże, Katowice Roździeńskiego oraz Zabrze Arena. Wielu nowych Klientów jest zachwyconych, gdy dowiadują się, że mogą skorzystać z takiego rozwiązania, jako że nigdy wcześniej nie spotkali się z możliwością treningu przy projekcji kinowych hitów.

Kino w klubie fitness przy ul. Klimeckiego
Kino w klubie fitness przy ul. Klimeckiego

Czy planują Państwo dalszy jej rozwój i poszerzanie o kolejne lokalizacje?

Niedawno poszerzaliśmy ofertę o dodatkowe lokalizacje, więc obecnie nie planujemy kolejnej ekspansji, ale oczywiście nie wykluczamy jej w przyszłości, jeśli zainteresowanie Cinema Cardio będzie się zwiększać. Zawsze staramy się w miarę możliwości spełniać małe marzenia naszych Klientów. Kluby fitness średnio- i wielkopowierzchniowe dają nam taką możliwość. Stąd tak wiele ciekawych rozwiązań można spotkać w klubach Smart Gym i Fitness Platnium.

Jakie filmy można oglądać i jak zdobywa się licencję na ich wyświetlanie?

Można zobaczyć u nas naprawdę wiele różnych produkcji z przeróżnych gatunków. Klasyka kina, komedie romantyczne, filmy sensacyjne czy nawet animowane. Żeby odtwarzać filmy w taki sposób, należy uzyskać odpowiednią licencję, czyli pozwolenie na publiczne odtwarzanie utworów audiowizualnych. Organizacyjnie sprawę bardzo ułatwił nam Parasol Licencyjny, dzięki któremu przez cały rok możemy wyświetlać bardzo dużą liczbę tytułów. Taka uniwersalna i zbiorcza licencja umożliwia niekomercyjne pokazy na mniejszą skalę – jak w naszych siłowniach i klubach fitness.

Czy wprowadzenie do oferty Cinema Cardio we współpracy z MPLC wpłynęło na zainteresowanie wśród odwiedzających kluby? Czy są wśród nich osoby, dla których film stał się dodatkową motywacją do ćwiczeń?

Jak najbardziej! Obecnie bardzo często pojawiają się telefony czy wiadomości od Klientów z pytaniem, jakie filmy wyświetlamy w konkretne dni, żeby dopasować trening pod swoje zainteresowania filmowe. Gdy sama mam przed sobą długą sesję treningową na bieżni, często korzystam właśnie z tej strefy, jeśli akurat w repertuarze znajduje się film, na który nie znalazłabym czasu w natłoku obowiązków.

Klub fitness w Zabrzu także ma swoje kino.
Klub fitness w Zabrzu także ma swoje kino.

Jak często zmieniają Państwo repertuar, żeby klienci klubów nie oglądali tego samego filmu?

Każdego dnia można zobaczyć u nas coś innego, repertuar udostępniamy z góry na cały tydzień. Oczywiście pula filmów jest w pewien sposób ograniczona. Ale gwarantujemy, że trenując u nas nawet codziennie, pierwszy powtórzony film trafi się dopiero po roku regularnych ćwiczeń.

Parasol Licencyjny, na którym opiera się ta usługa, daje możliwość korzystania z bogatej biblioteki filmów największych wytwórni. Kiedy klienci i klientki Smart Gym i Fitness Platinium obejrzą „Barbie” i „Oppenheimera”?

Na szczęście zarówno „Barbie”, jak i „Oppenheimer” należą do producentów objętych Parasolem. Co prawda musimy jeszcze chwilę poczekać na zakończenie wyświetlania tych hitów w multipleksach na całym świecie, ale z pewnością zaplanujemy projekcję, gdy tylko filmy pojawią się na nośnikach i będzie to możliwe licencyjnie.

Rozmawiał Szymon Pewiński

artykuł sponsorowany

- REKLAMA -