Kolejna Fabryka Formy w Poznaniu otwarta. Jakie robi wrażenie?

Po czterech latach od podpisania pierwszych umów i ośmiu miesiącach remontu Fabryka Formy w Poznaniu zyskała kolejną lokalizację. W środę, 11 października otwarto dziewiąty klub tej marki w stolicy Wielkopolski. Byliśmy na otwarciu Kortów Arena.

Dziewiąta Fabryka Formy w Poznaniu nosi nieoficjalną nazwę Korty Arena. Zyskała ją ze względu na sąsiedztwo słynnej poznańskiej hali widowisko-sportowej (Arena) oraz pobliskich kortów tenisowych. Nowy obiekt częściowo zastąpił te ostatnie.

Fabryka Formy imponuje liczbami

Liczby w nowym obiekcie mogą imponować, bo całość zajmuje (na parterze) powierzchnię około 3100 m kw., którą uzupełnia antresola. Klub podzielono na osiem stref treningowych. Największe wrażenie robi siłownia, ze sprzętami, których nie powstydziłby się żaden klub aspirujący do rangi światowego.

Dawne korty do tenisa nie zniknęły z sąsiedztwa, ale w Fabryce Formy część z nich zastąpiono kortami do badmintona. To dyscyplina szczególnie bliska miłośnikom sportu w Wielkopolsce. Podczas oficjalnego otwarcia obiektu przypomniał o tym Maciej Piekarczuk, zastępca dyrektora Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania.

Już tego dnia na kortach do badmintona trwała rywalizacja. Nieco młodsi grali w tym czasie w pickleballa, czyli mieszankę tenisa ziemnego, ping ponga i badmintona.

Strefę dla fanów rywalizacji sportów rakietowy w nowym obiekcie uzupełniają trzy boiska do squasha.

Codzienność klubowiczów

Przedstawiciele Fabryki Formy w Poznaniu zapowiadają, że wśród zajęć grupowych odbywać się będą m.in. treningi wzmacniające, wytrzymałościowe, Les Milles, taneczne, body&mind i metaboliczne.

Nowością i magnesem przyciągającym klubowiczów ma być strefa sport. Wyposażono ją w, jak czytamy w komunikacie prasowym, „nowoczesne technologiczne rozwiązania oraz możliwość monitorowania efektów treningu”. Narzędzia oferowane w jej ramach mają zapewnić „kompleksowy trening indywidualny lub grupowy, pod okiem trenera, skupiający się na czterech filarach sprawności fizycznej – zwinności, sile, szybkości i wytrzymałości”.

Trenujący mogą korzystać ze sprzętu cardio i akcesoriów: bieżni stworzonej z udziałem sportowców startujących w igrzyskach olimpijskich, rowerów stacjonarnych, których mechanizmy „odwzorowują jazdę w naturalnych warunkach”. Udostępniono też ergometry wioślarskie oraz narzędzia, które umożliwiają kompleksową rozgrzewkę, trening właściwy i rozciąganie.

A już po wysiłku można wypocząć i zrelaksować się w strefie saun – suchej i infrared.

Fabryka Formy siłą w Poznaniu

Według badania przeprowadzonego w 2023 r., 57 proc. mieszkańców i mieszkanek województwa wielkopolskiego uprawia sport co najmniej raz w tygodniu. Najczęściej wybierają jazdę na rowerze (14 proc.), następnie spacery (12 proc.). Na trzecim miejscu (11 proc.) w Wielkopolsce pozostają właśnie siłownie i kluby fitness. Nic dziwnego, że Fabryka Formy mocno inwestuje w tym regionie.

Spośród 24 aktualnie działających obiektów tej marki, aż dziewięć funkcjonuje w Poznaniu. Pozostałe zlokalizowane są w: Bytomiu, Gorzowie Wlk., Jaworznie, Kaliszu, Katowicach, Lublinie, Sosnowcu, Stargardzie, Toruniu, Tychach, Wodzisławiu Śląskim, Zielonej Górze i Żorach.

szp

- REKLAMA -