gym80 – czterdziestolatek w świetnej formie

gym80 ma wszelkie powody do świętowania. W tym roku firma obchodzi swoje 40-lecie istnienia. „KING OF MACHINES” projektuje i produkuje urządzenia treningowe od 1980 roku. Mimo upływu lat wciąż pozostaje wierny idei budowania maszyn o doskonałej biomechanice, niezrównanej jakości i trwałości.

Wszystko zaczęło się w piwnicy

W 1980 roku Walter Herden i Peter Förster zakładają firmę gym80. Herden, Specjalista w dziedzinie techniki grzewczej, fan treningu siłowego, nie mógł w tamtym czasie znaleźć na rynku produktu, który spełniałby jego wymagania sprzętowe. Dlatego w piwnicy gimnazjum Schalke, w którym pracował jako dozorca, zbudował maszyny odpowiadające jego potrzebom treningowym. Poprzez pocztę pantoflową szybko zdobył dużą rzeszę fanów, a popyt na jego sprzęt fitness stale wzrastał. Ponieważ nic nie było dla niego bardziej oczywiste niż przekształcenie swojego hobby w zawód, tutaj rozpoczęła się historia firmy gym80 International GmbH.

Czas rozwoju

Walter Herden pozostał w firmie do 2012 roku w roli projektanta. Brał czynny udział w rozwoju portfolio produktów. Ponieważ firma stale się rozwijała, zakład produkcyjny został przeniesiony do Gelsenkirchen-Schalke. Produkcja i siedziba znajdują się tam do dziś. Oprócz stale rosnącej gamy urządzeń do treningu siłowego, gym80 wprowadził w 2019 roku do swojej oferty funkcjonalną i sportową serię 80ATHLETICS, a także cyfrową koncepcję DISTRICT80. Tym samym zaproponował klientom wsparcie przy digitalizacji ich siłowni.

Oferta bez ograniczeń

Gym80 łączy w sobie najnowocześniejszą technologię produkcji i pracę ludzką: osiem robotów spawalniczych, cztery lasery, własną stolarnię i tapicernię oraz wiele stanowisk pracy, na których spawanie, szlifowanie, montaż i malowanie odbywa się ręcznie. Dzięki takim możliwościom produkcyjnym gym80 nie stawia klientom ograniczeń w zakresie kreatywności i indywidualności. Niezliczone warianty kolorystyczne tapicerki i innych elementów, a także wyszywane logo – to tylko niektóre z możliwości.

Czterdzieste urodziny

Z okazji jubileuszu 11 września 2020 roku odbył się event, na który przybyło wiele osobistości świata sportu i rozrywki. Na gości czekała moc atrakcji, prezentacja sprzętu, a także nowości marki gym80, o których już niebawem na portalu fitnessbiznes.pl

Artykuł sponsorowany

 

 

 

 

 

- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ