Jak przygotować klub do ponownego otwarcia?

Z powodu koronawirusa obiekty fitness na całym świecie, w tym Polsce zostały zamknięte. Z niecierpliwością czekamy na ich ponowne otwarcie. Ta sytuacja zainspirowała operatorów do kreatywności i elastyczności. Zaczęli oferować zajęcia online i rozpoczęli inicjatywy np. wynajmu rowerów indoor cycling, by wypełnić lukę. Jesteśmy pewni, że próbujesz dowiedzieć się, jak poradzić sobie z finansowymi problemami, a może obudzi się w tobie prawdziwy przedsiębiorca, szukający sposobu , aby klub mógł się ponownie otworzyć z sukcesem. Razem z marką Life Fitness podpowiemy ci, jak to zrobić.

Zapewne twoja siłownia nigdy nie była zamknięta tak długo. Ponowne otwarcie oznacza, że ​​musisz mieć pewność, że twój obiekt będzie gotowy na przyjęcie klubowiczów po przerwie.

Przygotowanie sprzętu fitness

Aby upewnić się, że sprzęt treningowy jest odpowiednio przygotowany, postępuj zgodnie z prostą listą kontrolną. Zalecamy dokładne sprawdzenie urządzeń i kabli zasilających czy nie są uszkodzone i wolne od pyłu lub zanieczyszczeń. Następnie włącz wszystkie maszyny, jedna po drugiej.
Sprawdź wszystkie funkcje, takie jak monitorowanie prędkości, nachylenie, tętno, nie zapomnij odpowiednio podłączyć kabli telewizyjnych i internetowych, by można było wgrać najnowsze aktualizacje oprogramowania do konsoli. To idealny moment, aby włączyć Life Fitness on DEMAND na konsolach SE3HD. Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące funkcji TV lub oprogramowania, skontaktuj się z obsługą TOP-GYM.

Nowe przepisy mogą oznaczać, że musisz przenieść lub wynieść sprzęt. Po przeniesieniu urządzenia upewnij się, że jest stabilne przed użytkowaniem. Wady spowodowane oczywistym (umyślnym) uderzeniem mechanicznym, niewłaściwym użytkowaniem mogą spowodować utratę gwarancji producenta.

Czyszczenie i dezynfekcja

Prawdopodobnie spędziłeś czas na dokładnym sprzątnięciu swojego klubu podczas lockdownu. Przed ponownym otwarciem ważne jest, aby postępować zgodnie z najnowszymi wytycznymi rządowymi, aby upewnić się, że robisz wszystko, co możliwe, aby zapewnić swoim klubowiczom bezpieczne i zdrowe środowisko treningowe.

Do czyszczenia wyświetlacza i wszystkich powierzchni zewnętrznych można również użyć łagodnego mydła i wody lub łagodnego, nieścierającego środka do czyszczenia. Używaj tylko miękkiej bawełnianej szmatki. W przypadku urządzeń siłowych należy stosować syntetyczne środki smarujące i zabezpieczające wszystkie kable i pasy.

TEGO NIE NALEŻY ROBIĆ! (!)
• NIE używaj środków czyszczących na bazie amoniaku lub kwasów.
• NIE używaj ściernych środków czyszczących.
• NIE używaj ręczników papierowych.
• NIE nakładaj środków czyszczących bezpośrednio na powierzchnie urządzeń.

Usilnie namawiamy naszych klientów, aby nie używali wybielaczy na powierzchniach maszyn Life Fitness.

Konserwacja budynku

Prawdopodobnie miałeś czas zająć się wszelkimi kwestiami budowlanymi podczas lockdownu. Teraz jest czas na zadania w ostatniej chwili. Zajmij się wszelkimi innymi problemami, które mogłeś odkładać, napraw wszystkie żarówki, które trzeba wymienić, ale zdecydowanie przepłucz system wodny i wymień filtry HVAC. Należy dokładnie sprawdzić zaopatrzenie w wodę i przepływ powietrza.

Lista kontrolna – czynności techniczne przed ponownym otwarciem siłowni:

1. Skontroluj wszystkie maszyny, aby upewnić się, że są wolne od wilgoci, pyłu lub zanieczyszczeń.
2. Skontroluj wtyczki i przewody zasilające, aby upewnić się, że wszystkie styki są nienaruszone i nieuszkodzone.
3. Włącz wszystkie zasilane urządzenia, jedno po drugim.
4. Uruchom wszystkie maszyny samozasilające się i sprawdź ich działanie.
5. Sprawdź dokładnie każdą z funkcjonalności urządzeń, np .:
Funkcje TV, pracuj urządzeniem przy wielu prędkościach i oporze, tętnie, wzniosie
6. Sprawdź, czy okablowanie elektryczne, telewizyjne i internetowe jest prawidłowo podłączone.
7. Sprawdź, czy wszystkie urządzenia mogą być bezpiecznie użytkowane:
a. Działają bez zarzutu
b. Zachowują dobrą stabilność
c. Wykazują brak uszkodzeń i / lub zużycia części, szczególnie okablowania sprzętu siłowego
Sprawdź, czy instrukcje bezpieczeństwa są wyraźnie widoczne
8. (Opcjonalnie) Sprawdź i udokumentuj bieżącą wersję oprogramowania konsoli. W razie jakichkolwiek pytań dotyczących oprogramowania skontaktuj się z działem technicznym TOP-GYM.
9. Upewnij się, że cały sprzęt jest odpowiednio wyczyszczony zgodnie z instrukcjami
10. Do smarowania i konserwacji sprzętu siłowego i jego elementów należy używać specjalnego oleju i smarów.

Dodatkowe informacje można również znaleźć w odpowiednich instrukcjach montażu i obsługi.

Przed ponownym otwarciem siłowni, postępuj zgodnie z najnowszymi wytycznymi rządowymi, aby upewnić się, że robisz wszystko, co możliwe, aby zapewnić swoim członkom bezpieczne i zdrowe środowisko.

Przeglądaj każdy punkt z listy kontrolnej codziennie.

Jeśli potrzebujesz więcej praktycznych wskazówek, na temat przygotowania się do ponownego otwarcia siłowni, sprawdź nasz bezpłatny e-book Już wkrótce na https://lifefitnessemea.com/e-book. Najpierw w wersji angielskiej, później także polskiej.

Artykuł sponsorowany

- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ