IHRSA: Cisza przed burzą?

W Miami na Florydzie trwa kolejna edycja jednego z najważniejszych wydarzeń branży fitness na świecie – IHRSA 2022.

Po konwencji, której towarzyszą targi, możemy spodziewać się nie tylko informacji o kolejnych nowych produktach czy koncepcjach treningowych, ale także podsumowań i pomysłów na przyszłość. Bo jak podkreślają eksperci, których poproszono o wypowiedź do ostatniego numeru magazynu Club Business International, branżę fitness czekają fundamentalne zmiany, jeśli chce się nadal rozwijać i rosnąć.

Ta refleksja nad przyszłością branży, naszą przyszłością, jest konieczna, bo zmiany na rynku, zmiany potrzeb konsumentów, i sytuacja na świecie nie zapowiadają, że będzie łatwo i przyjemnie.

Bardzo nie lubię określenia „trzeba wyjść ze strefy komfortu”, ale w tym momencie i w tej sytuacji wydaje się być wyjątkowo trafione. Prędzej czy później musimy dostrzec, że to, co było, już nie wróci. Będzie trudniej, ale może pozwoli to na pewnego rodzaju oczyszczenie rynku, branży? Może wejdziemy na wyższy poziom, gdzie najważniejsza jest jakość naszych usług?

Robiąc moje wakacyjne kilometry nad morzem, zastanawiałam się, gdzie podziała się branża fitness, w której działam od 16 lat. Branża, która dla mnie stanowi istotny element ekosystemu opieki zdrowotnej. Branża, która jest źródłem dobrego samopoczucia, uśmiechu, radości, pozytywnej energii.

Okazało się, że nie jestem w tych przemyśleniach osamotniona. Po urlopie kilka osób zapytało mnie: co się z nami, branżą, stało? Zapanowała cisza. Klienci optymalizując swoje budżety domowe rezygnują z treningów personalnych, zestresowani rosnącymi stopami procentowymi i inflacją poszukują dodatkowej pracy i nie mają czasu na regularną aktywność fizyczną. A jeśli problemy finansowe ich nie dotyczą, po prostu nie czują potrzeby, nie mają motywacji, nie rozumieją potrzeby ruchu.

Cicho jest także po drugiej, profesjonalnej stronie. Może właśnie tę ciszę usłyszeli też eksperci wypowiadający się w CBI. Czekam niecierpliwie na wnioski po IHRSA 2022.

Pozdrawiam

Dorota Warowna
Red. nacz.

Przeczytaj też Plaster na stres

- REKLAMA -