Oddaj krew z Fitness Platinium

Krakowska sieć klubów Fitness Platinium wraz z OK System oraz Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie po raz drugi zaprasza do udziału w akcji krwiodawstwa.

Każdy, kto zechce oddać krew, może 23 września br. zgłosić się do specjalnego autobusu RCKiK, który pojawi się na parkingu klubu Fitness Platinium przy Alei Pokoju 16. Mobilny punkt poboru krwi będzie dostępny w godzinach 9:00-13:00.

 

Ideą akcji jest zachęcenie mieszkańców Krakowa do oddawania krwi. Jej brak w szpitalach uniemożliwia m.in. przeprowadzanie operacji czy ratowanie życia osobom po wypadkach. Z powodu pandemii koronawirusa problem braku krwi jest coraz większy, dlatego konieczne jest szybkie działanie. Pobór krwi trwa 20 minut. Wcześniej należy wypełnić kwestionariusz i odpowiedzieć na pytania dotyczące stanu zdrowia i trybu życia. Każda grupa krwi jest ważna – im bardziej powszechna, tym więcej jej potrzeba. Jeśli nie znamy swojej grupy, możemy poznać ją przy pierwszym oddawaniu krwi. Pobór krwi odbywa się z zachowaniem wszystkich procedur sanitarnych, w sposób całkowicie bezpieczny dla dawcy.

Jak przygotować się do oddania krwi?

W wydarzeniu mogą wziąć udział osoby w wieku od 18 do 65 lat. Decydując się na oddawanie krwi należy pamiętać o tym, by w dniu zabiegu całkowicie zrezygnować z treningu. Istotne jest także to, by być wypoczętym, zdrowym, po lekkim, niskokalorycznym posiłku oraz dobrze nawodnionym. Na minimum 24 godziny przed zabiegiem nie powinno się palić papierosów ani spożywać alkoholu. Do punktu poboru krwi należy zabrać dokument tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL.

Platinium wspiera potrzebujących

-Od 12 lat zachęcamy mieszkańców Krakowa do zdrowego i aktywnego trybu życia – mówi Magdalena Jaroszczak, Manager ds. Marketingu sieci Fitness Platinium. – Wielu z naszych klubowiczów dzięki regularnym treningom poprawiło stan swojego zdrowia. Teraz będą mieć okazję pomóc innym. Zachęcamy każdego, kto może oddać krew, do wzięcia udziału w akcji. Pozornie małe gesty mogą się przyczynić do wielkich zmian.
Akcja krwiodawstwa to nie pierwszy raz, gdy Fitness Platinium angażuje się w działania o charakterze charytatywnym lub prospołecznym. W ciągu ostatnich miesięcy udzieliła pomocy materialnej m.in. Szpitalowi Uniwersyteckiemu w Krakowie, podopiecznym Domu Spokojnej Jesieni w Krakowie, Hospicjum w Gliwicach i pracownikom szpitala w Rudzie Śląskiej. Sieć wsparła też wiele inicjatyw lokalnych i ogólnopolskich, takich jak #PajacykBezPrzerwy czy Aktywni dla Autyzmu.

Więcej szczegółów na temat akcji krwiodawstwa znaleźć można tutaj:
https://fitnessplatinium.pl/aktualnosci/oddaj-krew-i-uratuj-komus-zycie/

Źródło: materiały prasowe

Fot. Obi Onyeador/Unsplash

- REKLAMA -