Orangetheory Fitness z nowym studiem w Warszawie

Miliard dolarów przychodów w 2018 roku, 24 kraje i blisko milion klientów. Orangetheory Fitness nie zwalnia tempa i kontynuuje umacnianie swojej międzynarodowej pozycji. Od grudnia 2018 roku marka obecna jest na rynku polskim i przygotowuje się właśnie do otwarcia kolejnego studia w Warszawie.

Klucz do sukcesu

W nieco ponad dekadę, wywodząca się ze słonecznej Florydy, marka butikowych klubów Orangetheory Fitness, przekroczyła historyczny próg przychodów na poziomie 1 miliarda dolarów. Kluczem do sukcesu marki na całym świecie jest stworzony na bazie badań naukowych plan treningowy autorstwa założycielki firmy, Ellen Latham. Ten personalny trening w grupie, oparty o fazy pracy serca, pokochało już niemal milion osób na całym świecie. Kameralny klimat, codziennie inny trening, opieka trenera, a także praca pod okiem nowych technologii, pozwoliły zyskać Orangetheory Fitness pozycję jednego z liderów na rynku fitness w USA. Czy Polacy gotowi są na pomarańczową rewolucję?

Na początek Warszawa

W Polsce Orangetheory Fitness zadebiutowało w grudniu 2018 roku, otwierając pierwsze butikowe studio na warszawskim Mokotowie, będącym biznesowym sercem stolicy. Lokalizacja została dobrana nieprzypadkowo. Jak twierdzą przedstawiciele marki w Polsce, ekonomiczne czasowo treningi Orangetheory Fitness wpisują się idealnie w grafik każdej zapracowanej osoby. 60 minut „pomarańczowego” treningu to nawet do 1200 spalonych kcal, czyli rezultat dostosowany do potrzeb zabieganego człowieka XXI wieku.

– Orangetheory Fitness wprowadza do Polski zupełnie nowe doświadczenie fitness, w którego centrum leżą wrażenia Klubowicza, motywacja poprzez dyscyplinę i najlepsze efekty w najkrótszym czasie. Polacy dostrzegają te walory i doceniają nową jakość, która pojawiła się na rynku

– mówi Maciej Turowski, Dyrektor Zarządzający TUF Fitness, spółki odpowiedzialnej za wprowadzenie Orangetheory Fitness do Polski.

– Zainteresowanie konceptem Orangetheory spełniło oczekiwania i dlatego z dumą kontynuujemy rozwój marki w Polsce, zgodnie z naszym planem. Już w połowie czerwca 2019 roku otwieramy nowe studio na warszawskim Wilanowie.

Polska ekspansja rozpoczęta

Nowy, pomarańczowy butik fitness zostanie otwarty w połowie czerwca 2019 roku
w nowoczesnym kompleksie usługowo-handlowym Street Mall Vis à Vis Wilanów, należącym do grupy inwestycyjnej Capital Park. Klub zajmie łączną powierzchnię 644 m2, z czego jedną trzecią stanowi strefa treningowa. To ponad 200 m2 do dyspozycji 30 osób. Bo właśnie tyle wynosi górny limit ćwiczących podczas jednego treningu. Wszystko po to, aby zagwarantować maksymalny poziom komfortu Klubowiczom. Studio będzie korzystało także z najnowocześniejszych rozwiązań technicznych w zakresie oczyszczania wody i powietrza tak, by i te elementy wspierały trenujących w efektywny osiąganiu ich celów.

– Pomarańczowy trening jest niezwykle popularny za Oceanem i w Europie Zachodniej, zarówno pośród osób trenujących dla własnej satysfakcji, jak i zawodowych sportowców. Poparciem dla tego może być także fakt dynamicznego rozwoju marki na świecie – mówi Radosław Jarmuła, Prezes TUF Fitness, odpowiedzialny za wprowadzenie Orangetheory Fitness do Polski. – Bardzo się cieszę, że o niezwykłej mocy pomarańczowego treningu mogą przekonać się teraz także i Polacy. – dodaje.

Na przestrzeni kolejnych 8 lat, na terenie Polski powstanie łącznie 30 nowych klubów Orangetheory Fitness. Marka koncentruje się na organicznym rozwoju w największych aglomeracjach Polski, w odpowiedzi na rosnące oczekiwania Polaków wobec doświadczeń w klubach fitness.

O Orangetheory Fitness

Orangetheory Fitness to międzynarodowa sieć klubów fitness wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych, która oferuje jedyny w swoim rodzaju indywidualny trening w grupie. Sekretem Orangetheory Fitness są 5-strefowe treningi interwałowe, które wykorzystują potwierdzony naukowo mechanizm powysiłkowej zwiększonej konsumpcji tlenu, która pozwala spalać więcej kilokalorii niż tradycyjne ćwiczenia – nawet do 36h po treningu.

Dzięki monitorowaniu serca, trening dopasowany jest do indywidualnych możliwości każdego uczestnika, tak aby osiągał najlepsze dla siebie wyniki. Treningi prowadzone pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerów wykorzystują różnorodne wyposażenie, w tym bieżnie, maszyny do wiosłowania, zawieszenie TRX™ i mini hantle. Wszystko to, aby wzmocnić mięśnie i zyskać energię na cały dzień.

Więcej informacji: www.otfpolska.pl/wilanow

Źródło: materiały prasowe Orangetheory Fitness

- REKLAMA -