Benefit Systems przejmie 16 klubów Calypso

Przejmując 16 klubów od Calypso Fitness S.A. spółka Benefit Systems znacząco umocni pozycję na polskim rynku fitness. Nabywane kluby wzmocnią ofertę operatora w miastach z dużym potencjałem wzrostu. Dotyczy to przede wszystkim Szczecina i Trójmiasta. Wartość transakcji została ustalona na 54 mln złotych. Z tej kwoty 34,3 mln przypada na zaległe wierzytelności, przysługujące Benefit Systems wobec Calypso Fitness.

W pierwszym etapie będzie to 7 obiektów w Trójmieście i 4 w Szczecinie. W tych lokalizacjach spółka obserwuje wciąż rosnące zainteresowanie ofertą Programu MultiSport. Przejęte zostaną także kluby po w Warszawie i we Wrocławiu (po jednym w każdym mieście).

W drugim etapie, do 30 czerwca br., Benefit Systems nabędzie trzy kluby Calypso, zlokalizowane w Warszawie, Krakowie oraz Częstochowie. Jak podkreśla Bartosz Józefiak, członek Zarządu Benefit Systems, decyzję o transakcji wspierała wieloletnia współpraca, komplementarność oferty klubów Calypso do sieci własnych Spółki, a przede wszystkim popularność przejmowanych lokalizacji wśród klientów indywidualnych i użytkowników Programu MultiSport.

– Calypso to bez wątpienia inspirująca historia sukcesu biznesowego. To także jedna z pierwszych sieci, z którymi rozpoczęliśmy współpracę w ramach Programu MultiSport

– mówi Bartosz Józefiak.

– Przez kilkanaście lat wspólnie z twórcą Calypso inwestowaliśmy w jej rozwój, doceniając popularność klubów wśród klientów indywidualnych i użytkowników kart MultiSport. Przejmowane obecnie kluby działają w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach i na trwałe wrosły w infrastrukturę usługową miast. Dobrym przykładem jest chociażby Calypso Galaxy w Szczecinie, zlokalizowane w największym centrum handlowo-rozrywkowym w regionie. W przypadku Trójmiasta, po nabyciu siedmiu obiektów Calypso, nasza baza zwiększy się do 21 klubów fitness, co umożliwi dalszy dynamiczny rozwój oferty w aglomeracji trójmiejskiej, czyli w jednym z najszybciej rosnących i najbardziej perspektywicznych rejonów Polski. Po transakcji będziemy mieć łącznie 186 klubów fitness w kluczowych dla Programu MultiSport miastach i regionach naszego kraju, które w ostatnim roku notują ogromny wzrost zainteresowania ofertą fitness – wyjaśnia Józefiak.

Benefit Systems pozostanie mniejszościowym udziałowcem spółki Calypso Fitness S.A. (ok. 33%). Dodatkowe informacje na temat transakcji dostępne są w sekcji „Dla Inwestora” na stronie benefitsystems.pl:
RB 44/2022: Rozpoczęcie procesu przeglądu opcji działania względem inwestycji w spółkę stowarzyszoną Calypso Fitness S.A.
RB 45/2022: Aktualizacja procesu przeglądu opcji działania względem inwestycji w spółkę stowarzyszoną Calypso Fitness S.A.

Benefit Systems działa na polskim rynku od ponad dwóch dekad i należy do liderów w dostarczaniu benefitów pozapłacowych, które wspierają dobrostan pracowników. Spółka jest twórcą Programu MultiSport, który umożliwia podejmowanie aktywności fizycznej w obiektach sportowych w całym kraju. W portfolio Benefit Systems jest także platforma kafeteryjna MyBenefit oraz program wellbeingowy MultiLife. Od kilku lat oferta sportowa Spółki jest rozwijana na rynkach zagranicznych, m.in. w Czechach, na Słowacji, w Bułgarii i w Chorwacji. Grupa Benefit Systems jest także operatorem ponad 200 klubów fitness na czterech rynkach (w Polsce odpowiada za sieci Zdrofit, Fitness Academy, My Fitness Place, Fabryka Formy, StepONE, S4 Fitness, Total Fitness oraz FitFabric). Ważnym obszarem działań Benefit Systems jest promowanie aktywnego stylu życia na każdym jego etapie, dlatego Spółka realizuje inicjatywy wspierające aktywność fizyczną dzieci, dorosłych oraz seniorów. Od 2018 roku Benefit Systems jest częścią globalnej inicjatywy B Corp, zrzeszającej spółki działające i angażujące się w rozwiązywanie najważniejszych problemów społecznych. Więcej informacji o firmie można znaleźć na www.benefitsystems.pl.

- REKLAMA -