Fitness dla prawdziwych mężczyzn – czy to możliwe?

Często klienci klubów fitness myślą, że zajęcia grupowe zarezerwowane są dla kobiet, a strefy wolnych ciężarów dla mężczyzn. Ostatnimi czasy jednak kluby pokazują, że wcale tak być nie musi. W ofercie pojawiły się liczne zajęcia, na których doskonale odnajdą się także panowie. Oto przykłady zajęć fitness, które mogą zainteresować także prawdziwych mężczyzn.

Fitness dla mężczyzn – jakie zajęcia są najlepsze?

Większość siłowni i klubów fitness organizuje zajęcia z myślą zarówno o kobietach, jak i mężczyznach. Są one dostosowane do możliwości klientów obu płci. Mężczyźni mogą na przykład zwiększać obciążenia lub wykonywać trudniejsze wersje ćwiczeń, by poczuć lepsze efekty treningu. Oto top 3 zajęć fitness, które uwielbiają panowie w klubie Total Fitness Gdańsk:

Power Pump

– trening PUMP to zestawy ćwiczeń z wykorzystaniem obciążeń, np. sztang, hantli czy kettlebelli. Trening odbywa się przy muzyce, a każdy uczestnik może dopasować ciężar do swoich predyspozycji. Tak więc nawet postawny mężczyzna z bagażem doświadczeń na siłowni może odczuć zmęczenie. Szczególnie że w trakcie treningu ćwiczy się nie tylko silny biceps, ale też klatkę piersiową, nogi, pośladki i brzuch.

Trening Spartan

– to bardzo intensywny trening całego ciała, który trudno zaklasyfikować jako „zajęcia fitness”. Tutaj panowie mają szansę się zmęczyć, wylać hektolitry potu, wzmocnić mięśnie, poprawić stabilizację i swoje samopoczucie. Nasze hasło: Trenuj jak Spartanie przed najważniejszą bitwą, a zbudujesz silne mięśnie i spalisz tkankę tłuszczową!

Kickboxing

– to zajęcia fitness dla mężczyzn i kobiet. W zajęciach kładziony jest nacisk na technikę, ale też na ogólny rozwój fizyczny – poprawę wydolności organizmu, wzmocnienie mięśni, kształtowanie sylwetki oraz lepszą koordynację ruchową.

Dodatkowo warte uwagi są również zajęcia X-press, czyli szybkie ćwiczenia grupowe, prowadzone przez trenerów personalnych. W ciągu 15 minut można zrealizować intensywny, wydajny i efektywny program – np. ABS, trening obwodowy czy spalający wiele kalorii FIRE.

Garść argumentów, czyli zalety uczestnictwa w zajęciach fitness dla mężczyzn

Wiadomo, że treningi na siłowni mają wiele zalet – klienci wykonują ćwiczenia ułożone pod siebie i swój cel. Z czasem jednak może wkraść się rutyna, która nie tylko zniechęca do dalszych aktywności, ale też może ograniczyć osiągane przez klientów efekty. Dodając więc klientowi do harmonogramu zajęcia fitness, zadamy jego organizmowi dodatkowy bodziec treningowy. To będzie świetna stymulacja do rozwoju – pobudzi metabolizm, zmobilizuje mięśnie do rozbudowy oraz doda energii do działania. Możesz też zasugerować klientowi rodzaju męskiego, że w trakcie zajęć fitness nawiąże nowe znajomości. Spotka tam mnóstwo osób, które mają różne doświadczenia, zawody czy pasje, ale znajdują też czas na zadbanie o swoje ciało. Warto nawiązywać takie relacje – kto wie, może na macie obok ćwiczy przyszły klient albo wspólnik w nowym biznesie? Bezsprzecznym atutem jest także to, że zapisując się na zajęcia fitness, nasi klubowicze mają większą motywację – nie rezygnują z treningów (bo przecież się zapisali albo umówili ze znajomym), a przy tym dają więcej z siebie (skoro oni mogą, to ja też!).

Podsumowując

Warto rozwiać wątpliwości wielu klientów rodzaju męskiego – fitness jest dla prawdziwych mężczyzn! Dodając do swojego harmonogramu treningów dodatkowe ćwiczenia grupowe, zobaczą większe zadowolenie z siebie i ćwiczeń. Zachęcaj klientów, żeby przetestowali różne aktywności – któraś na pewno przypadnie im do gustu.

Artykuł sponsorowany
Fot. adobestock

- REKLAMA -