Dezynfekcja powietrza w klubie

Eksperci są zdania, że uzyskanie odporności na wirusa, z którym przyszło nam żyć od ponad roku, to nie kwestia kilku najbliższych miesięcy.  COVID-19 może pozostać z nami dłużej. Dlatego tak ważne będzie dostosowanie naszych biznesów do działania w innych, nowych warunkach. Dezynfekcja to jedno z ważniejszych słów w naszym pandemicznym słowniku. A plazmowa dezynfekcja powietrza, czyli nowoczesna technologia stosowana m.in na salach szpitalnych, teraz dostępna jest także dla klubów fitness i innych obiektów sportowych.

Naukowcy z niemieckiego Instytutu Fizyki Budowli Fraunhofer IBP sprawdzili skuteczność oczyszczacza AernoviR mobile w zakresie dezaktywacji wirusów przenoszonych w powietrzu. Obszerny test porównawczy już po raz kolejny potwierdził wysoką skuteczność technologii plazmowej w tym zakresie.

Zimna plazma a filtry

Testy przeprowadzono w Centrum Badania Powietrza Wewnętrznego (Indoor Air Test Center) w Stuttgarcie. Naukowcy porównali oczyszczacz AernoviR z technologią plazmową oraz urządzenie AernoviR, w którym elektrody plazmowe nie były aktywne. Poza tym oba urządzenia miały identyczne właściwości – filtr wstępny F6, filtr z węglem aktywnym i wkładu gąbkowego Hydrosorp. Również wydajność oczyszczania była taka sama – 115 m3/h .

Plazmowa dezynfekcja powietrza – imponująca efektywność

Już po 20 minutach oczyszczacz powietrza AernoviR z technologią plazmową wyeliminował 81% wirusów w pomieszczeniu (IATC o kubaturze 127m3). Natomiast urządzenie bez aktywnej zimnej plazmy tylko 54%. Ten wynik potwierdza wysoką skuteczność dezynfekcji plazmowej powietrza w walce z koronawirusami. Wynik badań prestiżowego instytutu naukowego pokazuje też przewagę zimnej plazmy nad technologiami z wykorzystaniem samych filtrów.

AernoviR czyli zimna plazma w służbie zdrowiu

Test porównawczy przeprowadzony przez Instytut Fraunhofera dotyczył AernoviR mobile, mniejszego urządzenia. Tymczasem producent firmy schwa-medico oferuje również AernoviR Premium, o wydajności oczyszczania 500 m3/h. Należy założyć, że to supermocne urządzenie eliminuje aż 80% wirusów już po 5 minutach pracy.

Plazmowa dezynfekcja powietrza

Oprócz wysokiej skuteczności w zwalczaniu wirusów, oczyszczacze powietrza AernoviR mają inne argumenty po swojej stronie :

  • Plazmowa dezynfekcja powietrza nie wymaga stosowania skomplikowanych filtrów wstępnych.
  • Oczyszczacze powietrza bazującą na zimnej plazmie są ekonomiczne w użytkowaniu, ponieważ nie wymagają ciągłego czyszczenie filtra.
  • Oczyszczacze powietrza AernoviR, to niższe koszty eksploatacji w porównaniu z innymi urządzeniami , w których np. filtr HEPA należy regularnie wymieniać.
  • AernoviR jest urządzeniem medycznym klasy 1 i „Made in Germany”.

Oczyszczacze powietrza z gamy produktów AernoviR oferują wysoki poziom skuteczności w walce z koronawirusami. Zaleca się ich stosowanie w miejscach, gdzie istnieje ryzyko dużego obciążenia wirusami. Rekomendowane są także do użytkowania w klubach fitness dla bezpieczeństwa treningu.

Artykuł sponsorowany TOP-GYM

 

- REKLAMA -