Akademia Managerów

O nowym projekcie w branży fitness rozmawiamy z jego inicjatorem, Michałem Koslem.

Akademia Managerów Fitness Dance to Twój nowy projekt. Skąd pomysł na taką inicjatywę.

– Właściwie to nie mój, zainicjowałem go wspólnie z 20 prowadzącymi – praktykami oraz 15-osobowym zespołem doświadczonych organizatorów. Ci pierwsi mają narzędzia i doświadczenie prosto z rynku, ponieważ mają własne placówki, projekty, biznesy w tej branży. Ci drudzy przerobili już kilkanaście modeli projektów edukacyjnych i wspólnie wypracowaliśmy formę, która najskuteczniej trafia do zabieganych ludzi, którymi są menedżerowie, właściciele placówek, czy trenerzy profesjonalizujący swój zawód – bo to właśnie do nich kierujemy Akademię Managerów.

Kto może wziąć udział w zajęciach Akademii?

– Tak jak już wyżej wspomniałem, podzieliłbym te osoby na 3 grupy. Management nie należy tylko do osób będących na etacie z ładnie brzmiącym tytułem „manager”. Management to zarządzanie również czasem, kapitałem, ryzykiem, ludźmi, danymi, zasobami. Dlatego z jednej strony projekt jest dla właścicieli placówek, którzy obecnie mają wszystko na swojej głowie i chcą nauczyć się to delegować i organizować profesjonalnie, jednocześnie oszczędzając sobie przykrych niespodzianek, na które w procesie uczenia się byli skazani ci, którzy teraz uczą innych.

Z drugiej strony jest właśnie dla osób, którym przyszło piastować stanowisko menedżera i chcą to robić skutecznie i metodycznie, bez przepalania pieniędzy pracodawcy. Z trzeciej jest dla osób, które są trenerami i profesjonalizują swój zawód, chcą dobrze zarządzać swoją marką, w przyszłości innymi trenerami i budować strukturę, która pracuje na nich.

Kto będzie wykładał w Akademii? Czego będzie się można nauczyć podczas 8 zjazdów?

– Od lutego 2019 roku zbieram zespół praktyków, przedsiębiorców, ludzi “otrzaskanych” z branżą i posiadających własny biznes w tym zakresie. Póki co ogłosiliśmy już 7 z 20 prowadzących, wśród prowadzących warsztaty na Akademii są m.in. Łukasz Dojka, Marek Prusiński, Mateusz Stypułkowski, Marcin Zaworonek, Krzysztof Pakulec czy Marta Bukowska! Powoli odkrywamy kolejne karty, można je śledzić na stronie www.Akademia.ZarabiajNaPasji.com

Na czym polega stypendium, które oferujesz uczestnikom?

– Stypendium przyznaje Fundacja. Przez ostatnie 9 miesięcy uzbieraliśmy z własnych działań na ten cel ponad 80 000 zł, które zostaną rozdysponowane pomiędzy pierwszych 20 uczestników. Kto pierwszy ten lepszy.

Co innego oferuje Akademia od tego co było i jest już na rynku?

– Przede wszystkim idziemy w kontrze do wszelkiego rodzaju szkoleń i konferencji, które są przydatne i to ich specyfika, ale często uczestnicy w sobotę są “podjarani”, w poniedziałek chcą coś zmienić, a w środę okazuje się, że nie wiedzą za co się zabrać. My chcemy monitorować naszych studentów, projekt trwa 7 miesięcy, zjazdy są regularne, wiedza weryfikowana podczas egzaminów praktycznych, a za zajęcia odpowiadają praktycy, którzy nie zamierzają czarować, tylko przeprowadzić uczestników przez cały poligon, by doświadczyli tego, z czym przyjdzie im się mierzyć w kolejnych miesiącach.

Do tego absolwenci, do 3 miesięcy od otrzymania dyplomu będą mogli starać się do specjalny audyt naszych prowadzących w swojej placówce, projekcie czy marce. Jeśli przejdą go pomyślnie,  otrzymają suplement do dyplomu, w postaci złotego certyfikatu, gdzie to właśnie czołowi prowadzący w kraju zaświadczą osobiście o wdrożonych rozwiązaniach pokazując, że to czego się uczą, działa i ma dla nich konkretne profity.

Dziękuję za rozmowę.

- REKLAMA -