W trosce o zdrowie

W trosce o zdrowie publiczne zalecamy, aby ograniczyć także organizację i udział w imprezach mających na celu popularyzację sportu – czytamy na stronie Ministerstwa Sportu. W związku z decyzją dotyczącą odwołania wszystkich imprez masowych, Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk pilnie zwołała spotkanie z przedstawicielami wszystkich polskich związków sportowych, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej oraz Instytutu Sportu Państwowego Instytutu Badawczego.

Decyzja Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zakazuje organizacji wszystkich imprez, w których uczestniczy ponad 1000 osób, a w hali ponad 500 osób.
– Rekomendujemy odwołanie wszystkich zaplanowanych imprez sportowych, także tych których ustawa nie definiuje jako masowe – powiedziała Minister Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Ministerstwo rekomenduje, aby zaplanowane imprezy sportowe zostały odwołane. W przypadku, gdy organizator uzna, że wydarzenie można zorganizować bez udziału publiczności, powinien skontaktować się ze specjalnym zespołem do spraw oceny ryzyka zdrowotnego polskich sportowców. W jego skład wchodzą przedstawiciele Instytutu Sportu Państwowego Instytutu Badawczego oraz Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej. W trosce o zdrowie publiczne zalecamy, aby ograniczyć także organizację i udział w imprezach mających na celu popularyzację sportu.

W tym tygodniu miała ruszyć strona internetowa i rejestracja Konferencji Fitness Biznes Trendy, na którą wraz z organizatorem konwencji EU4YA chcieliśmy zaprosić was na 8 maja 2020 roku do Łodzi. Niestety sytuacja epidemiologiczna w Polsce jest bardzo dynamiczna i stawia pod znakiem zapytania organizację wszystkich imprez, nie tylko w naszej branży. Stąd decyzja, chyba najbardziej właściwa na tę chwilę.

Wstrzymujemy się z promocją i sprzedażą konferencji do czasu, kiedy sytuacja się wyklaruje i uspokoi. Jeśli nie będzie żadnych przeszkód, w kwietniu zaprezentujemy program i rozpoczniemy intensywną promocję wydarzenia. Mamy nadzieję, że termin 8 maja nadal trzymacie wolny na spotkanie w Łodzi. Być może będziemy musieli jednak pomyśleć o innym terminie. Czekamy na rozwój sytuacji.

Źródło: materiały prasowe PAP

 

- REKLAMA -