Narodowy Dzień Sportu, czyli walka z Galaktycznym Potworem Bezruchu

15 września w ramach IV edycji Narodowego Dnia Sportu na Błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie odbył się Piknik sportowo-rodzinny. W wydarzeniu wziął udział Benefit Systems, który prezentował program Multisport. Dzieci miały okazję sprawdzić się w teście sprawnościowym EuroFit +. Test jest głównym elementem programu Aktywne Szkoły  Multisport, który wystartował w ubiegłym roku.

W programie Aktywne Szkoły Multisport biorą udział uczniowie klas IV – VII. Przygotowano dla nich innowacyjną, interaktywną formułę testów sprawnościowych EuroFit +, wykorzystującą techniki multimedialne. Wykonując proste ćwiczenia (np. zwis na drążku, skok w dal z miejsca czy próba równowagi), uczniowie biorący udział w teście zdobywają kolejne poziomy w grze. Ich zadaniem, w warstwie fabularnej będzie pokonanie potworów stojących po leniwej stronie mocy bezruchu, zwanych Ślamazarami. Oprócz walki z leniwymi potworami, uczniowie rywalizują tylko jako grupa – na poziomie klasy i szkoły, nie ma rywalizacji indywidualnej. Szkoły natomiast przystępują do turnieju dwójkami, rozgrywki są prowadzone w dwóch placówkach równolegle, a liczy się klasyfikacja generalna. Indywidualne wyniki dzieci zostaną przekazane wyłącznie rodzicom, w formie rekomendacji.

Podczas Pikniku także dziennikarze mieli okazję sprawdzić się w teście. Wiem, nad czym muszę popracować, ale podobno nie jest źle z moją formą 🙂 Poniżej fotorelacja ze zmagań z Galaktycznym Potworem Bezruchu.

Pozdrawiam
Red. nacz.

 

 

- REKLAMA -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ