29 tys. osób pobiegnie po protezy i rehabilitację

W najbliższą niedzielę 8 września o godz. 10:30 jednocześnie w 9 miastach Polski wystartują uczestnicy 8. edycji charytatywnego biegu Poland Business Run. Biznesowa sztafeta cieszy się coraz większym zainteresowaniem – tym razem weźmie w niej udział ponad 29 tys. osób, czyli o 5,5 tys. więcej niż rok temu. Dla wielu firm udział w imprezie jest już coroczną tradycją.

Jak mówią organizatorzy, chęć pomocy, świetna atmosfera, zdrowa rywalizacja, a jednocześnie integracja pracowników wewnątrz drużyn sprawiają, że liczba uczestników Poland Business Run z każdą edycją rośnie. Najwięcej, bo aż 7,5 tys. biegaczy stanie na starcie w Krakowie. W Poznaniu, Katowicach i Warszawie pobiegnie po 4 tys. osób, we Wrocławiu 3,5, a w Łodzi 3 tys. Nieco mniej zawodników wystartuje w sztafetach w Gdańsku, Lublinie oraz Rzeszowie.

– W tym roku zapisy przeszły nasze oczekiwania. Dosłownie kilka wolnych miejsc dla drużyn zostało w Rzeszowie, który jest gospodarzem naszej imprezy po raz drugi. W pozostałych miastach komplet zawodników zapisał się na kilka tygodni przed startem, a na listach rezerwowych mamy jeszcze prawie 3 tys. osób – komentuje Marta Hernik, dyrektor projektu Poland Business Run. – To pokazuje, jak ogromnym zainteresowaniem cieszy się nasza charytatywna sztafeta i chęć pomagania osobom po amputacjach i z niepełnosprawnością ruchową. Myślę, że możemy już to powiedzieć – w przyszłym roku będzie nas jeszcze więcej i pomożemy jeszcze bardziej – dodaje przedstawicielka Fundacji Poland Business Run, która jest głównym organizatorem imprezy.

Biegną znani i lubiani

Pobiegną nie tylko zespoły z dużych międzynarodowych korporacji, ale także pracownicy lokalnych przedsiębiorstw, magistratów, sportowcy, aktorzy i ludzie kultury. Wśród Ambasadorów biegu są w tym roku Euzebiusz Smolarek, Mateusz Mika, Dawid Woliński, Robert Kupisz, Maurycy Popiel, Mateusz Janicki, Rafał Sonik, Adrianna Palka, Adam Czerwiński, Marcin Zacharzewski, Hiroaki Murakami, Kabaret Smile, Tomasz Osmulski oraz drużyna Śląsk Wrocław.

W tym roku do imprezy dołączyli też trenerzy Fitness Tour, którzy poprowadzą rozgrzewki przed startem we wszystkich miastach. Są wśród nich rozpoznawalne twarze polskiej branży fitness, których profile w mediach społecznościowych obserwują dziesiątki tysięcy osób, m.in. Agata Dąbrowska (@fitbyagata), Małgorzata Mączyńska (@maczfit), Dawid Krakowiak (@krakowiak_team), Natalia Gacka-Dressler (@nataliagacka), Joanna Majewska (@majewska_asia).

– Współpraca z tak renomowanym biegiem to dla naszych trenerów zaszczyt, a dla projektu Fitness Tour miłe wyróżnienie – komentuje Tomasz Pakuła z SGP Media, koordynator projektu.

Cały czas można Pomagać Bardziej!

Biegowi jak co roku towarzyszy charytatywna akcja “Pomagam Bardziej”. W ramach inicjatywy każdy może wpłacić dowolną kwotę na rzecz beneficjentów Fundacji Poland Business Run za pośrednictwem drużyn zapisanych na bieg. Zespół, który zachęci do przekazywania charytatywnych środków i zbierze na swoje konto największą kwotę, otrzyma Żółtą Koszulkę Lidera projektu Roberta Kupisza. Kwoty zostaną podliczone w dniu biegu, czyli 8 września o godz 12:00. Zwycięskie drużyny odbiorą koszulki ze sceny.

W każdym z miast 5-osobowe drużyny wystartują punktualnie o 10:30. Wszyscy zawodnicy będą mieli do pokonania dystans ok. 3,8 km. Około 12:30 odbędzie się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Na teren imprezy organizatorzy zapraszają mieszkańców miast, nie tylko osoby, które biorą udziału w biegu – na miejscu zaplanowano atrakcje dla dorosłych i dzieci.

Więcej informacji znaleźć można w aktualnościach na stronie https://polandbusinessrun.pl/pl/pbr

Źródło: materiały prasowe

- REKLAMA -