Benefit Systems wznawia działalność części klubów

Benefit Systems, operator klubów takich sieci klubów jak Zdrofit, Fabryka Formy, Fitness Academy czy My Fitness Place, zdecydował się wznowić działalność 50 spośród 150 obiektów.

Treningi w ramach współzawodnictwa sportowego

“Dostosowaliśmy działalność wybranych klubów fitness do wymogów obowiązującego Rozporządzenia Rady Ministrów, zapewniając możliwość kontynuowania treningów w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego. Obecnie działa jedynie 50 z ponad 150 naszych klubów. Są to obiekty wielkopowierzchniowe, zlokalizowane w nowoczesnych budynkach, zapewniających m.in. właściwy obieg i wymianę powietrza oraz warunki do bezpiecznego przemieszczania się bez kolejek” – czytamy w oświadczeniu przesłanym do redakcji.

Szczególny rygor bezpieczeństwa sanitarnego

“Zgodnie z wytycznymi GIS dla klubów fitness, w obiektach, które ponownie otworzyliśmy w ramach realizacji zorganizowanych zajęć sportowych, wprowadziliśmy szczególny rygor bezpieczeństwa sanitarnego: niezbędne odstępy czasowe pomiędzy grupami trenujących, by przygotować obiekt do kolejnych zajęć sportowych (wietrzenie pomieszczeń i dezynfekcja sprzętu), limity wejść, a także odpowiedni dystans między sprzętem oraz pomiędzy trenującymi. O przestrzeganiu zaleceń sanitarnych dodatkowo przypominają specjalne oznaczenia w klubach i starannie przeszkoleni w tym zakresie pracownicy” – poinformowało biuro prasowe spółki Benefit Systems.

Źródło: materiały prasowe Benefit Systems
Fot. Sven Mieke/ Unsplash

- REKLAMA -

1 KOMENTARZ

  1. Jeśli FF myśli o zdrowiu klientów, to limit 250 osób w klubie i spore liczby na zajeciach z trenerem są jednak mało restrykcyjne. Rozumiem kłopoty branży, ale widzę małą rzeczywistą dbałość o szczegóły. Gdzieniegdzie maszyna a tuż obok rower treningowy. Nawet nikomu nie chce się sprzętu nieco rozstawić.