#Zdrowapolska wystartowała

Pandemia spowodowała, że jest zdrowie jest naszym priorytetem. Wielu doceniło fakt, że może się nim cieszyć, a inni żałują, że nie zatroszczyli się o nie wcześniej. Zdaliśmy sobie sprawę z tego, że należy o nie dbać i robić wszystko, aby jak najdłużej je utrzymać.
Dlatego też postanowiliśmy stworzyć akcję, która pomoże zmienić Polakom ich codzienne złe przyzwyczajenia i styl życia – czytamy w komunikacie prasowym akcji #Zdrowapolska.

#Zdrowapolska to akcja ogólnopolska adresowana do wszystkich. Projekt opiera się na szeroko pojętej edukacji zdrowotnej mieszkańców Polski. Bez względu na wiek, płeć, miejsce zamieszkania czy warunki ekonomiczne. Udział w projekcie jest bezpłatny.

– Mamy zamiar nauczyć Polaków, że odpowiednie działania prozdrowotne mogą stać się skutecznym sposobem na zwalczanie niedomagań i chorób. Zgodnie z założeniem: lepiej zapobiegać niż leczyć. Chcemy stworzyć zdrowe, pełne energii społeczeństwo. Kładziemy nacisk na profilaktykę i działania prewencyjne. Hasło akcji brzmi: zamiast szpitala, zdrowie ducha i ciała

– mówi Patryk Jankowski, pomysłodawca i organizator akcji.

Patryk Jankowski jest twórcą programu rozwoju osobistego i kompleksowego planu polepszenia zdrowia – Projekt Sukces. To trener personalny i mentalny, promotor zdrowia, autor książek i założyciel Fundacji Projekt Sukces.

Misja akcji #zdrowapolska:

 • Promowanie zdrowego stylu życia
 • Profilaktyka chorób, w tym także cywilizacyjnych
 • Polepszenie świadomości zdrowia Polaków
 • Edukacja w dziedzinie zdrowego odżywiania
 • Propagowanie aktywności fizycznej
 • Zwrócenie uwagi na stan psychiczny i emocjonalny Polaków
 • Budowanie właściwych nawyków
 • Współpraca w dziedzinie promocji zdrowia
 • Kształtowanie postaw zdrowotnych Polaków
 • Zachęcanie do troski o zdrowie zarówno swoje, jak i swoich bliskich
 • Zwrócenie uwagi na problem złego żywienia dzieci

Krok po zdrowie

Akcja #zdrowapolska promowana będzie na szeroką skalę projektem „Krok po zdrowie”. Jest to trzymiesięczne wyzwanie, które opiera się na pracy nad trzema najważniejszymi filarami zdrowia Projektu Sukces: pozytywnym myśleniu, zdrowym odżywianiu i aktywności fizycznej.
Każda z osób biorących udział w Wyzwaniu „Krok po zdrowie” bezpłatnie, drogą mailową, będzie otrzymywać cotygodniowe trzy zadania (po jednym z każdego filaru). W każdym tygodniu czek uczestników praca nad kolejnymi aspektami poprawy zdrowia, kondycji i jakości życia.

Wyzwanie „Krok po zdrowie” jest przemyślane pod kątem merytorycznym i rzeczowym.
W ramach Wyzwania „Krok po zdrowie” oprócz niezbędnych materiałów w formie pdf-ów i filmów uczestnicy będą mogli wziąć udział w live’ach organizowanych w mediach społecznościowych. W planie mamy również podcasty i wywiady z autorytetami w dziedzinie zdrowia, sportu i medycyny.

Wakacje bez cukru

-Z racji tego, że jednym z największych problemów Polaków jest spożywanie nadmiernej ilości cukru, przez okres wakacyjny dodatkowo będziemy promować akcję #wakacjebezcukru. Jej głównym celem jest edukacja na temat jego szkodliwości oraz uświadomienie, że cukier to potężny nałóg. Wspólnymi siłami rozpoczniemy walkę o porzucenie cukru – będziemy motywować, nauczać i pokazywać konkretne metody i sposoby na skuteczne pozbycie się cukrowego nałogu – mówią organizatorzy.

#zdrowapolska wystartowała

Na portalu publikowane będą materiały edukacyjne, w mediach społecznościowych i w serwisach internetowych pojawią się cykliczne spotkania na żywo oraz webinary. Działać będzie również dostępna dla wszystkich uczestników grupa wsparcia. Informacje będą też przesyłane drogą mailową.

-Najważniejszym naszym założeniem jest wspólne działanie, bo tylko razem możemy wiele osiągnąć i sprawić, że staniemy się zdrowym narodem. Zapraszamy do przyłączenia się do akcji. Wszystkie firmy, które chciałyby objąć patronatem naszą akcję prosimy o kontakt na adres kontakt@projekt-sukces.pl – mówi Patryk Jankowski.

Źródło: materiały prasowe

 

- REKLAMA -